Які негативні наслідки випереджувального навчання Kumon Не переоцінюйте випереджувальне навчання і використовуйте його переваги правильно.

2023-05-17

t f B! P L

Коли діти навчаються Кумону з раннього віку, вони дивовижним чином здатні засвоювати все більше і більше матеріалу напередодні поточного навчального року. Батьки можуть пишатися тим, що їхні діти засвоюють матеріал середньої та старшої школи з початкової школи.

Однак у деяких випадках діти можуть сприймати це близько до серця і нехтувати шкільними уроками або зверхньо дивитися на своїх однокласників. Це, звісно, небажано і може призвести до повільного розвитку впродовж навчального року.

У цій статті ми пояснимо, в якому саме становищі перебуває дитина, яка випереджає своїх однолітків, що приймають Кумон, а також пояснимо, якими уявленнями ви хочете поділитися зі своєю дитиною.

Кумон забезпечує високий рівень фундаменту

Перше припущення полягає в тому, що Кумон може засвоїти основи на високому рівні.

Кумон ретельно повторює основи читання та лічби. Якщо ви не зможете правильно відповісти на більшість запитань протягом встановленого часу, ви не зможете перейти до наступного матеріалу.

Читання та обчислення можуть здатися предметом низького рівня, але читання та обчислення в Kumon також включає в себе такі теми, як давньокитайська література та диференціальне й інтегральне числення. Кумон - це не лише про розуміння цих речей, але й про вміння робити їх швидко і точно.

Діти, які можуть вчитися з Кумоном на випередження, є відмінниками, але вони не є геніями.

Отже, наскільки хороша група людей, які здатні вчитися швидше за своїх однолітків з Кумоном?

Грубо кажучи, правильне сприйняття полягає в тому, що вони "майже здатні".

У Кумоні повторюються основи. Ви дивитеся на приклади і продовжуєте розв'язувати задачі зі схожими шаблонами, тож якщо ви розумієте приклади, то зрештою можете рухатися далі. Після кількох років навчання в Кумоні є багато дітей, які можуть просунутися приблизно на три класи вперед.

Причиною того, що вони можуть просуватися вперед з Кумоном, є те, що вони здатні розуміти приклади та їхні закономірності, а також те, що вони здатні робити велику кількість повторень. Без сумніву, діти, які вміють робити ці речі, є чудовими, але до геніальності їм ще далеко. Це не означає, що генії не роблять Кумон, а скоріше, що тільки тому, що вони навчаються швидше за Кумон, не означає, що вони генії.

Однак є причини помилково вважати, що випереджати Кумон - це геніальність.

Випереджати в навчанні - не те саме, що бути розумним.

Якщо учень початкової школи розв'язує задачу з диференціального та інтегрального числення, всі думають, що дитина - геній. Однак у навчанні є як широта, так і глибина. Якщо ви робите Кумон, ви отримуєте широту навчального діапазону аж до наступного класу, але ви не заглиблюєтесь у кожну область глибше, ніж основи.

А за межами певного рівня існує світ, де вважається само собою зрозумілим, що основи є міцними. Люди, які мають дірки в основах, не знаходяться на цьому рівні, і з цього моменту стає важливим знати, наскільки глибоко ви можете мислити.

Без сумніву, це велика річ - мати можливість зробити крок у цей світ. Насправді, напевно, менше людей, які мають міцний фундамент перед складанням вступного іспиту. Однак це тому, що вони наполегливо працювали над своїм навчанням, і саме їхні зусилля, а не їхній талант, слід хвалити.

Ентузіазм до навчання може легко змінити ситуацію, коли ви молоді

Ще одна сфера, де легко можуть виникнути непорозуміння, - це коли діти все ще навчаються в молодших класах.

Я вже говорив раніше, що у старших класах ніхто не має міцного фундаменту. Однак у перші роки початкової школи дуже мало людей, які захоплені закріпленням основ. Навіть діти з геніальним розумом можуть бути ще не настільки зосереджені на навчанні або цікавитися лише тим, що їм подобається робити на цьому етапі.

Тож якщо вони починають навчатися на початку навчального року, вони можуть опинитися в ситуації, коли їх можна назвати геніями, просто закріплюючи основи з Кумоном. Однак основи, які вони заклали в Кумоні, - це ті основи, які всі зрештою вивчатимуть у цьому навчальному році. Якщо ви маєте лише фору в Кумоні, ви врешті-решт наздоженете, або вас наздоженуть ті, хто вас оточує. А те, що тебе все більше і більше обганяють, може бути дуже важким досвідом для дитини.

Закінчення початкової школи Кумон перед складанням вступного іспиту до середньої школи не веде безпосередньо до успіху в складних середніх школах.

Якщо ці аспекти не розуміти, то найбільш несприятливі наслідки можуть виникнути під час вступних іспитів до молодшої школи.

Випереджувальне навчання не є перевагою на вступних іспитах до молодших класів середньої школи

Навчання з випередженням програми молодшої школи або гімназії навряд чи є перевагою на вступних іспитах до молодшої школи. Це пов'язано з тим, що тематика іспитів виходить за рамки попередньої підготовки учнів. Ключовими моментами на вступному іспиті до гімназії є те, наскільки глибоко учень засвоїв програму початкової школи і наскільки добре він може впоратися з питаннями, характерними саме для іспиту до гімназії.

Тому діти вступають до підготовчої школи з високим рівнем впевненості у сферах, не пов'язаних зі вступним іспитом до гімназії. Оскільки вони вже опанували основи предметів, що вивчалися в старших класах, вони матимуть перевагу на деякий час, і їхній відносний рейтинг покращиться. Однак вони не усвідомлять своєї недостатньої здібності, доки не вивчать ті ж предмети в школі-гімназії і не закладуть ті ж самі основи, що й їхні однолітки. Затримка з серйозним ставленням до навчання може стати фатальною на вступних іспитах.

Навчальні дисципліни, які не охоплюються програмою "Кумон

Курси англійської, математики та японської мови Kumon не охоплюють усіх предметів, необхідних для складання вступних іспитів до середньої школи. Кумон не охоплює англійську лексику, англійську граматику та кандзі, а що стосується математики, то Кумон взагалі не розглядає графічні задачі.

Кумон, ймовірно, не має наміру готувати учнів до вступних іспитів у середню школу. Заслуга Кумона в тому, що основи засвоюються міцно, але, природно, не засвоюються ті області, які не охоплені. Якщо ви виріжете його на етапі складання вступного іспиту в середню школу, Кумон не допоможе вам набути вміння застосовувати знання, і в основах залишаться прогалини.

Кумон не розвиває мислення та відчуття, необхідні для вирішення прикладних завдань

На іспитах в молодших класах середньої школи є багато ситуацій, в яких перевіряється здатність мислити і відчувати. Це пов'язано з тим, що обсяг базових знань вужчий, ніж на іспитах у середній школі чи університеті.

Матеріали Кумон, як правило, більше спрямовані на ознайомлення, ніж на навчання, і вам не потрібно напружувати свої мізки, щоб вирішити одне складне питання. Це схоже на те, що тренування м'язів не покращує атлетизм.

Справжню цінність кумону демонструють вступні іспити до університету

Якщо ви подивитеся на це так далеко, ви не зможете побачити переваги Кумону. Це тому, що ми говоримо про вступні іспити в середню школу.

Справжню цінність Кумон демонструє на вступних іспитах до університету.

На вступних іспитах до університету сфера навчання ширша, а рівень складності закріплення базових знань різко зростає порівняно з молодшою та середньою школою. Тому, якщо у вас є міцний фундамент, ви зможете досягти рівня, до якого можете прагнути, за винятком Токійського столичного університету і медичного факультету. Був час, коли, якщо ви могли отримати 90% на першому іспиті, який складався переважно з базових питань, ви могли вступити на деякі факультети Васеда-Кейо без необхідності складати другий іспит.

Відносне зростання важливості базових знань означає, що існує не так багато університетів, де перевіряють здатність мислити і відчувати.

Крім того, навчальна програма Кумон охоплює весь спектр математики, що вивчається в середній школі. Як і слід було очікувати, одного Кумона недостатньо, щоб охопити англійську лексику, англійську граматику та кандзі, але навіть у цьому випадку сфера того, що ви вивчаєте в Кумоні, набагато ширша.

Як використовувати можливості, отримані з Кумоном

Найважливішим фактом є те, що Кумон має потенціал для того, щоб закінчити більшу частину основ англійської, математики та японської мови для вступних іспитів до університету в початковій та молодшій середній школі.

Широкий спектр питань означає, що обсяг навчання може легко стати вузьким місцем. Нелегке завдання - просто закріпити основи всіх предметів після того, як почати серйозно готуватися до вступних іспитів. Однак англійська, математика та японська мова - це предмети, якими важко нехтувати, будь то гуманітарні чи природничі науки, а також предмети, які, як правило, вимагають багато часу для освоєння.

Якщо ви зможете закінчити фінальний матеріал на Кумоні, ви зможете значно зменшити кількість ресурсів, які вам доведеться присвятити англійській, математиці та японській мовам, коли ви почнете серйозно готуватися до іспитів. Те, що ви робите з цими вивільненими ресурсами, є ключем до випереджувального навчання Кумон.

Найгірше, що можна зробити, - це почати вивчати Кумон упівсили і покласти на нього руку.

Найгірше, що може статися, - це захопитися випереджувальним навчанням Кумона. Перевага Кумона полягає в тому, що, заклавши основи на ранньому етапі, ви зможете приділяти більше часу іншим предметам і братися за вирішення прикладних завдань. Немає сенсу, якщо ви задоволені своїм становищем, якого досягли, навіть якщо ви заклали фундамент на ранньому етапі.

Те, чого ви вчитеся в Кумоні, - це не те, чого не можуть робити інші, а те, що з часом зможе робити кожен. Якщо батьки правильно це усвідомлюють, вони не будуть зациклюватися на тому, що Кумон заздалегідь навчає дітей. Натомість, вони краще розумітимуть, чим слід зайняти своїх дітей у вільний час. Або ж у їхньому віці, можливо, настав час, коли дитина сама вирішить, чим вона хоче займатися.

Батьки несуть відповідальність за належне інформування дитини про переваги Кумону

Випереджувальне навчання в Кумоні має різні наслідки, як ми вже пояснювали вище. Те, чого діти навчаються в Кумоні, - це основи, і саме по собі випереджувальне навчання може бути не такою вже й великою перевагою, як можуть сказати люди навколо вас. Зокрема, навички, набуті в Кумоні, не знадобляться на вступних іспитах до молодших класів середньої школи, в той час як фундаментальні знання, отримані на вступних іспитах до університету, можуть мати велике значення.

Однак діти можуть усвідомити це набагато пізніше. У молодшому шкільному віці для них цілком природно вважати себе геніями, які навчаються набагато швидше за своїх однолітків. У багатьох ситуаціях люди, які їх оточують, будуть підбадьорювати їх у цьому. Можуть трапитися ситуації, коли через гордість вони змарнують додатковий час, отриманий від кумону, або ж будуть шоковані, коли усвідомлять різницю між собою і справді розумними людьми навколо них.

Не тільки в навчанні, але й у початковій школі діти ще не мають широкого погляду на речі. Вони можуть думати, що вони чудові лише тому, що їхні батьки багаті, або вважати, що це круто - бути несерйозним. Зрештою, вони виростуть і зрозуміють, що таке мислення є упередженим. Чим пізніше вони це зрозуміють, тим більший негативний вплив це матиме на їхнє життя.

Ось чому батьки повинні мати належну обізнаність і розповідати своїм дітям про користь кумону. Якщо вони це робитимуть, завжди настане момент, коли вони усвідомлять переваги кумону.

QooQ