З яких матеріалів складаються японські книги Kumon A1 та A2 Ще одна річ, з якої варто почати вивчення катакани та кандзі

2023-05-19

Японська (мова)

t f B! P L

Перевірка позиції А1 в загальній кумонній японській мові

A I - це початок матеріалу початкового рівня. Спочатку зверніться до таблиці прогресу Кумона, щоб отримати уявлення про загальну картину.

У матеріалах для дітей молодшого віку цифра перед А стає все меншою і меншою: "8А→7А→6А". Коли ви переходите до матеріалів рівня початкової школи, матеріал просувається в порядку "A I → A II → B I → B II". Коли алфавіт просувається на одну літеру вперед, рівень класу також просувається на одну літеру вперед. Таким чином, матеріал А I є першою половиною матеріалу першого класу.

В якому віці вивчається матеріал?

Це перша половина матеріалу першого класу. Якщо ви щойно почали вивчати Кумон, то навіть діти у 2 класі часто починають приблизно в цей час. З іншого боку, якщо ваша дитина почала вивчати Кумон ще в дошкільному віці, саме в цей час вона поступово почне переходити до матеріалу, який випереджає її вік. Деякі діти можуть почати вивчати цей матеріал у віці чотирьох або п'яти років.

Що ж це за навчальні матеріали Kumon Japanese A1 та A2?

Давайте перевіримо характеристики кожного з навчальних матеріалів A I та A II, посилаючись на пояснення в офіційних посібниках Kumon.

Спочатку перевіримо пояснення формули Кумона для А I.

Важливо зазначити, що у формулах Кумона для А I перераховані навчальні предмети, які більше тяжіють до знань, такі як катакана, кандзі та граматика.

Хоча Кумон справляє сильне враження щодо покращення розуміння прочитаного, існує напрочуд сильна тенденція до закріплення базових знань у молодших класах Кумон. Навіть в A I 70% матеріалу присвячено кандзі та катакані, а 20% - граматиці.

Далі перевірте пояснення формул кумону на рівні А2.

Прочитавши текст, знайшовши відповіді та точно переписавши їх, ви закріпите свої базові навички навчання. Посилити вміння читати, завжди візуалізуючи зміст, і зміцнити основу читання по картинках, усвідомлюючи порядок змісту тексту. 98 ієрогліфів кандзі (в основному з 1 класу, деякі з 2 класу), що вивчаються в матеріалах A I і A II, розглядаються з використанням форми і порядку накреслень як відправної точки.

Використовується термін "читання за зображенням".

У попередніх матеріалах Кумона питання можна було вирішити, зрозумівши одне речення; у 2А були питання на читання речень до 100 символів, але нюанси питань були більше схожі на вилучення та написання одного речення з тексту, ніж на розуміння потоку або цілого тексту. Розуміння не вимагалося настільки сильно.

В AII речення менш довгі, ніж раніше. Натомість вам потрібно буде зрозуміти зміст, відповісти на питання про порядок подій в історії, а також зрозуміти і виділити, хто і що робив у тексті.

Перед тим, як лягти спати, я спочатку йду до ванни. Потім я чищу зуби. З1: Що ти робиш насамперед перед сном?

Рівень складності рекомендованих книг не обов'язково відповідає рівню розуміння прочитаного, необхідному для вирішення поставлених питань.

Те, що вам потрібно знати з матеріалами А, - це різниця в рівні між рекомендованими книжками та роздруківками.

Починаючи з 5A, Kumon публікує рекомендовані книги для цього класу; починаючи з матеріалів A, рекомендовані книги використовуються для цитування уривків для запитань.

Приблизно з 3A ви починаєте бачити речення певної довжини, а з матеріалів A рекомендовані книжки також використовуються в матеріалах для запитань, і хоча це книжки з картинками, ви читатимете речення певного рівня складності.

Запитання в матеріалах А Кумона полягають у тому, щоб відповісти на питання про порядок подій в оповіданні та про те, хто що робив. Однак це не єдине вміння, необхідне для читання рекомендованої літератури для рівня А.

Рекомендована література для рівня А явно вищого рівня, ніж питання в матеріалах для рівня А.

Серед рекомендованих книжок для рівня А є, наприклад, "Kon to Aki". Це історія про опудало тварини Кон, яка вирушає до будинку своєї бабусі в дюнах, щоб їй вилікували руку. Дорогою Кон рятує Акі-тян, але коли вона бачить, як хвіст Кона застряг у дверях і його забирає собака, Акі-тян починає відчувати бажання допомогти Кону.

Крім того, існує історія про "білого та чорного кроликів". Ці два кролики дуже добрі друзі, але чорний кролик іноді виглядає сумним. Коли білий кролик запитує її, що сталося, вона відповідає, що загадує бажання, щоб вони назавжди залишилися разом. Далі в історії йдеться про те, що потім вони одружуються.

Обидві ці історії не можна пояснити лише порядком розповіді або тим, хто є хто в цій історії. Головний герой має певну мету в історії, тому необхідно не лише зрозуміти порядок, але й зрозуміти, що події відбуваються в процесі того, як герої намагаються чогось досягти. Головні герої також мають різні емоції, такі як смуток і рішучість. Ви також повинні вміти розуміти ці емоції.

Іншими словами, вміння, необхідні для читання самої рекомендованої книги, не відповідають рівню складності змісту запитань.

Невідповідність між рівнем складності запитань і рівнем складності самої книги починає проявлятися в матеріалах категорії А.

Саме навколо матеріалів А ця невідповідність починає зростати, і якщо не вжити заходів, то десь після матеріалів Б вона стане фатальною.

Не тільки в кумоні, але і в японській мові витягуються тільки ті частини, які необхідні для вирішення завдань, тому до певного моменту можна вирішувати завдання, навіть якщо ви не можете прочитати саму книгу. Якщо рівень складності тексту і розуміння читання розходяться занадто сильно, виникне ситуація, коли ви не зможете зрозуміти сенс ні запитань, ні тексту взагалі.

Таке явище може статися незалежно від того, які матеріали ви використовуєте, але з Кумоном воно особливо ймовірне. Це відбувається тому, що Kumon пропонує випереджувальне навчання. Якщо учні можуть вирішити завдання, то вони швидко просунуться у вивченні матеріалів Kumon, тож цілком можливо, що їхні навички читання не встигають за ними.

Здатність до читання має вирішальне значення для подальшого прогресу.

Існує кілька можливих контрзаходів.

По-перше, профілактика. Один із способів - попросити вчителя кумону відстрочити прогрес у вивченні японської мови. У деяких випадках деякі вчителі хочуть досягти високого прогресу і швидко рухатися далі. Попросивши про ретельне повторення в якості батьківського прохання, ви можете запобігти небезпеці застрягти.

Якщо вже досягнуто надто великого прогресу, потужним контрзаходом може стати значне відставання від нього. Втрата мотивації неминуча, але ви можете повернутися до матеріалу, на якому застрягли, після того, як ще раз закладете фундамент.

І найефективнішим контрзаходом є читання. Ви можете набути всебічних навичок читання, фактично прочитавши цілу книгу, яку ви повинні прочитати на даному етапі, а не задовольнятися лише тим, що вмієте вирішувати завдання. Якщо ви запитаєте їх, що вони думають про прочитане, ви можете здогадатися, наскільки вони розуміють зміст книги. Ви також можете зменшити ризик оцінювання здібностей ваших учнів, дивлячись лише на рівень складності матеріалів Кумона, щоб потім розчаруватися, коли вони виявляться не такими сильними, як ви думали.

У формулі Kumon також згадується, що читання має важливе значення для відмінних результатів навчання з Kumon.

Понад 60 років Інститут освіти Кумон працює над розвитком навичок дітей за допомогою індивідуального та академічного керівництва, і було виявлено, що всі учні, які показали відмінні результати навчання в класах Кумон, без винятку мають високі здібності до читання. Більшість з цих учнів з раннього дитинства знайомляться з широким спектром мов через розповіді, а також мають багате спілкування між батьками та дітьми. Ця база дозволяє їм активно читати книжки самостійно і здобувати поглиблені знання та багату чутливість через самонавчання. Навички читання є основою будь-якого навчання.

Іншими словами, для того, щоб досягти відмінних результатів за методом Кумона, недостатньо просто виконувати роздруківки Кумона. У будь-якій школі для підготовки до іспитів або екзаменів природно виникають відмінності між студентами, але в Кумоні ця різниця ґрунтується на вмінні читати.

Це дуже корисна інформація, якщо ви її знаєте. Якщо ви знаєте, де виникає різниця, легко вжити контрзаходів. Якщо це фактор, на який не можна легко вплинути, наприклад, дохід сім'ї або інтелект, але якщо вміння читати є важливим, і ви просто повинні наполегливо працювати над тим, щоб читати своїм дітям, то це саме та сфера, де ви можете легко докласти зусиль.

Висновок.

З початком роботи з матеріалами "А", частина вивчення базових знань значно зросла. Якщо діти будуть стабільно вчитися, їхній словниковий запас збільшиться, і вони зможуть рухатися далі, але також вірно і те, що попереду є вузьке місце, пов'язане з розумінням прочитаного. Продовжуючи вивчати матеріал, підготуймося до майбутнього, заохочуючи учнів активно читати книжки.

QooQ