З яких матеріалів складається Kumon Japanese M Нарешті ми підходимо до завершального етапу вивчення японської мови.

2023-05-23

Японська (мова)

t f B! P L

Для якого рівня навчання призначені матеріали Kumon Japanese M?

Навчальні матеріали M еквівалентні рівню середньої школи. Існує шість рівнів японської мови Кумон на рівні середньої школи, і матеріали J та K стосуються класичної японської мови, тоді як матеріали L стосуються китайської літератури; з матеріалів M подаються питання з усіх жанрів сучасної, давньої та китайської літератури, тож можна сказати, що ми нарешті входимо у завершальну стадію.

Хоча рівень еквівалентний середній школі, рівень змісту високий, і навіть старшокласники повинні пишатися тим, що вони досягли цього рівня.

Які навчальні матеріали - це Kumon Japanese M?

Тепер давайте перевіримо деталі навчальних матеріалів. По-перше, давайте перевіримо цілі офіційних навчальних матеріалів Kumon M.

Вони допомагають студентам набути більш просунутих навичок розуміння прочитаного, стимулюючи при цьому "критичне мислення". Студенти навчаться усвідомлювати характеристики та стосунки кожного персонажа, точки зору інших, неправильне прочитання, піднімати питання, спростовувати аргументи тощо. Студенти покращують своє розуміння давніх та китайських текстів.

Предметом вивчення в матеріалах від J до L було "критичне читання на основі вивчення матеріалу", яке складалося з кількох текстів для читання; матеріали M стосуються кількох персонажів, точок зору та аргументів у тексті.

Далі розглянемо використані матеріали.

| M1-M70 | Координати особи | Манйосю, Отоґі-дзосі, Кодзікі, Записи про Дім смерті, Життя Галілея | M71-M130 | Інші точки зору | Купець із столиці Венеції, Казка про Ґендзі, Діалог мозку і життя | M131-M200 | Верифікація | Наука і метод, історія M131-M200 | Капіталізм Венеціанського купця, "Повість про Гендзі", діалоги "Мозок і життя

Теми, що випробовуються в матеріалах серії "М", поділяються на три основні категорії: "Координати людини", "Погляди інших" і "Верифікація". Самі по собі ці теми можуть здатися абстрактними, але загалом їх слід розуміти як "читання та розуміння багатьох людей, точок зору та аргументів".

Навчальні матеріали також показують, що курс має справу з усіма аспектами сучасної, давньої та китайської літератури. Це свідчить про те, що розпочалося всебічне укладання японської мови Кумон. Склад також дуже складний, з поєднанням книг, які навіть ті, хто любить читати, можливо, не змогли б придушити в собі.

М-навчальні матеріали вимагають розуміння різноманітних перспектив

Ми описали тему М-матеріалів як "читання про багатьох людей, перспективи та аргументи". У цьому розділі ми пояснюємо це більш детально.

Тексти до матеріалу I були побудовані на одному аргументі. Хоча зміст був складним, у текстах не було змішування різних точок зору; у матеріалах з J по L було два тексти - матеріал і критичний текст, але структура ґрунтувалася виключно на матеріалі, щоб зрозуміти твердження критичного тексту. Не йшлося про розуміння кількох різних аргументів.

У матеріалах М, однак, різні точки зору змішані в одному тексті.

Наприклад, у М91 розглядається "Повість про Ґендзі". В оповіданні ставиться питання про те, як жінки навколо ставляться до того, що імператор надає перевагу Кіріцубо-но Сараї з низьким статусом, і відповідь на нього вимагає розгляду кількох точок зору: люди з високим статусом можуть дозволити собі Кіріцубо-но Сараї, тому що відчувають свою перевагу над нею, але люди з низьким статусом перебувають у такому ж становищі, а тому більш заздрісні.

Найпростіша форма прочитання наративного тексту - це форма, яка слідує за емоціями головних героїв. У тому ж матеріалі з "Повісті про Ґендзі" про почуття головної героїні можна було б прочитати, що Кіріцубо Сараї страждає через ревнощі. Однак цього разу йдеться не про головну героїню, а про перспективи жінок, які її оточують. Необхідно розуміти текст з більш різноманітних точок зору.

Емоції, правила і за межами складності

Розуміння різних точок зору необхідне і в реальних стосунках.

Більшість людей зосереджуються на своїх емоціях, коли вони маленькі. Критерії для прийняття рішення про щось також базуються на почутті задоволення, бажанні щось спробувати, гніві чи страху.

Потім, у груповому житті, вони поступово вчаться дотримуватися об'єктивних правил. Вони усвідомлюють, що життя в групі було б неможливим, якби кожен робив те, що хоче.

Але, йдучи далі, вони розуміють, що за правилами стоять індивідуальні думки і почуття. Об'єктивним правилом є не бити товариша, але за цим правилом стоїть намір вчителя полегшити життя в групі. Тому навіть за одне й те саме насильство суворість покарання буде різною залежно від характеру насильства. Якщо насильство має на меті вирішити суперечку, дехто може спробувати відбутися "наступного разу будьте обережнішими", тоді як якщо насильство є справою поліції, часто розглядається питання про виключення або тимчасове відсторонення від школи.

Це не означає, що порушувати правила - це нормально. Але ставлення до порушення правил часто залежить від намірів людини, яка виносить вирок.

Незалежно від того, чи дієте ви згідно з власними почуттями, чи згідно з об'єктивними правилами, обидва варіанти однакові, оскільки діють у єдиному контексті. Однак у реальності об'єктивні правила підкріплені обставинами та емоціями різних людей.

Складність, з якою ми маємо справу в М-навчальних матеріалах, має той самий характер, що й ця складність реальності.

Манга та анімація можуть бути інструментом для усвідомлення складності реальності.

Манга та анімація є потужними інструментами для розуміння цієї складності.

Ми вже згадували в наших коментарях до матеріалів C та E, що мультфільми та анімація можуть бути корисними. Тоді ми згадували, що читати історії легше, ніж романи, тому легше звикнути до формату наративного письма.

Які навчальні матеріали включає в себе Kumon Japanese E? Ключовими моментами є розуміння "підрядного зв'язку" та робота з розповідними реченнями "не смій говорити".

Практично неможливо, щоб дитина, яка досягла рівня M, була незнайома з розповідями. Однак, якщо розглядати читання текстів з різних точок зору, манга та аніме можуть бути корисними з іншої перспективи.

Однією з головних характеристик манги та аніме є їхня різноманітність. Історичні події можуть відбуватися в географічному та історичному середовищі, яке дуже відрізняється від теперішнього оточення вашої дитини, а персонажі можуть бути максимально різноманітними та відмінними за зовнішністю та віком. І, перш за все, багато людей і організацій діють під різними ідеями.

Наприклад, у фільмі "Цілість" головні герої - пірати, але всі їхні друзі подорожують з різними цілями. Тож, хоча вони належать до однієї організації і потрапляють в однакові ситуації, неважко помітити, що всі вони відчувають себе по-різному. Коли вони прибувають на новий острів, хтось очікує на смачну їжу, хтось шукає скарби, хтось боїться і не хоче сходити на берег... І так далі. Сюжетна лінія полягає в тому, що вони вирушають на острів зі спільною метою, але кожен з них має на увазі щось зовсім інше. Ця концепція множинних перспектив може бути зачеплена природним чином у манзі та аніме.

Ця ж тенденція може бути притаманна й історіям загалом. Однак у романах і японських фільмах, наприклад, існує культура приватної вигадки, яка не завжди показує різноманітні перспективи. Західні фільми, як правило, не надають перевагу прямим описам, тому деякі мотиви та метафори можуть бути складними для розуміння дітьми. Фільми голлівудського типу, як правило, зосереджуються на дії, а не на емоційному зображенні. Драма - хороший варіант, але не такий, як у старі добрі часи, коли всі ваші друзі дивилися драми, а хлопчиків вони часто взагалі не цікавлять.

Звичайно, є хороші і погані твори, але якщо вибирати найкращі, то манга і аніме - це чудовий спосіб зрозуміти різноманітні точки зору.

Нові покоління краще розуміють різноманітність

З точки зору усвідомлення різноманіття, покоління дітей, мабуть, краще розуміють його, ніж покоління їхніх батьків. Тому, навіть не вдаючись до вищезгаданих методів, ваша дитина, можливо, природним чином набула усвідомлення різноманітних перспектив, необхідних для М-матеріалів; якщо ваша дитина досягла М-матеріалів, то, ймовірно, це матеріал, який може дати хороші результати, якщо просто спостерігати за нею, без надмірного втручання.

QooQ