Що це за матеріал - Kumon Japanese F Це комплексний курс читання, який охоплює зв'язність тексту.

2023-05-21

Японська (мова)

t f B! P L

Для якого класу призначені матеріали Kumon Japanese F?

Існує два основних принципи класифікації матеріалів Kumon.

Перше - це приблизний рівень класу для кожного матеріалу: матеріали F еквівалентні 6 класу. Однак не так багато людей починають вивчати Кумон у 6 класі, і складається враження, що основна група - це ті, хто вивчає матеріали F приблизно в 4 або 5 класі.

Іншим критерієм є те, чи перебувають учні на "високому просунутому рівні". Kumon нагороджує тих, хто навчається більш ніж на три класи вперед, нагородою "Highly Advanced Learner Award" у "Високопросунутій категорії". Ви можете отримати цю нагороду, якщо закінчите матеріали F у 3 класі, тож якщо ви вивчаєте матеріали F до 3 класу, можете вважати, що ви робите досить швидкий прогрес.

Який зміст матеріалів Kumon Japanese F?

Матеріали Kumon Japanese F поділяються на F I та F II. Давайте спочатку перевіримо F I.

Розвивати вміння точно розуміти, про що йдеться у реченні. Розвивати вміння інтерпретувати відповідно до виразів у тексті (переказ, приклад, опис, метафора). Розвивати вміння писати відповіді, які відповідають формату запитань. Зі 181 ієрогліфа кандзі у шостому класі вивчається 90 нових ієрогліфів кандзі для розширення словникового запасу. Крім того, учні повторюють кандзі, вивчені в ІМ, використовуючи ідіоматичні фрази як відправну точку.

Студенти вивчають різні форми переказу, такі як вказівний, перефразування, приклад, опис та метафора.

Після цього студенти вивчають матеріал з FII.

Це комплексне вивчення читання з усвідомленням зв'язності речень, яке розвивається від D I до F I. Студенти розвивають здатність читати та розуміти речення з більшим відчуттям зв'язності. З 181 кандзі в 6 класі вивчається 91 нове кандзі для розширення словникового запасу. Крім того, учні повторюють кандзі, вивчені в FII, використовуючи ідіоматичні фрази як відправну точку.

Видно, що перехід від D до F відбувається за єдиною темою "розуміння зв'язності речень".

Матеріал F є узагальненням теми "зв'язність речень".

Іноді Кумон має справу з темами, які охоплюють кілька класів, окрім поділу за класами (за алфавітом).

Наприклад, між 7А і 5А класами вивчається тема читання вголос; між 4А і 2А класами - хіраґана; між класами А і С - базова граматика; між класами D і F - тема зв'язності речень. Ці теми - лише частина матеріалу, і хоча паралельно вивчаються й інші теми, загальна картина складається з цілісних розділів, присвячених одній темі.

Варто зазначити, що чим далі в кінці зв'язного розділу, тим більше другорядних понять розглядається в межах теми.

У розділах з 4А по 2А вивчається хіраґана, але в порядку частин мови: іменники в 4А, прикметники та дієслова в 3А, частки, дзвінкі та глухі звуки в 2А. Ви можете бачити, що навіть в межах однієї теми хіраґани вони поступово переходять до менш вживаних і більш складних елементів.

Так само, цей матеріал F є узагальненням матеріалу про "структуру речення", який вивчався в розділах D - F. Тому можна сказати, що він охоплює складніший матеріал, ніж матеріал, який вивчався в пунктах D і E.

Поняття, що розглядаються, є менш важливими, ніж ті, що розглядаються в частинах D і E

Які поняття розглядаються в матеріалах F?

У матеріалах D розглядаються поняття "5W1H" та "запитання-відповідь", тоді як у матеріалах E - "дії та почуття персонажів", "факти, думки та погляди" та "причинно-наслідкові зв'язки", що, можна сказати, є основною темою тексту.

Матеріал F стосується "вказівок, алітерацій, прикладів, описів і метафор". Звичайно, це важливі теми, але вони, безумовно, є більш другорядними поняттями, ніж раніше.

Ці поняття не такі складні, як основні поняття. Визначити, до чого відноситься вказівний займенник "це", не складніше і не важливіше, ніж, наприклад, прочитати "дії та почуття персонажів". Отже, в основному, вартість вивчення цього не буде високою.

Однак бувають винятки. Це коли ви мало або зовсім не знайомитеся з другорядними поняттями.

Якщо ви читаєте оповідання, навряд чи ви звернете увагу на "дії та почуття персонажів". На уроці японської мови вчитель, ймовірно, запитає вас, і важко насолоджуватися історією, не звертаючи уваги на почуття персонажів. Однак це не той випадок, коли йдеться про "вказівну мову, алітерації, приклади, описи та метафори". Навіть якщо ви не розумієте значення слова "це" у реченні, ви все одно можете певною мірою розшифрувати зміст речення.

Тому в деяких випадках можливо, що ви не знали про якісь директиви, перефразування, приклади, описи чи метафори. Коли ці поняття вводяться в матеріалах F, це може викликати більше розгубленості, ніж труднощів, і це може стати бар'єром для навчання.

Важливо мати хороший досвід читання простих книжок.

Тут важливий не стільки досвід читання складних книжок, скільки досвід читання простих книжок з хорошим розумінням концепцій.

Поняття, які з'являються в матеріалах F, є другорядними, але це не означає, що вони взагалі ніколи не з'являлися раніше. Навіть у книжках для молодших класів початкової школи присутні описи та метафори.

Для дорослих ці вирази не пропускаються, оскільки вони є простими реченнями. Але для дітей, особливо тих, хто навчається з випередженням, книги, які вони читають, є складними. Вони настільки зайняті розумінням понять і відповідями на запитання, що не завжди добре розуміють розгорнуті вирази.

Це не є проблемою, притаманною лише дітям. Це проблема рівня складності книги. Навіть дорослі, читаючи складний текст, занадто зайняті, намагаючись зрозуміти головну думку. Стає важко звертати увагу на метафори, описи та перефразування. Так само і дитина, яка читає текст на межі свого розуміння, не зможе звернути увагу на тонкі вирази.

Втім, якщо йдеться про рівень складності книги, то з цим неважко впоратися. Потрібно просто зменшити складність книги.

Якщо дитина читає занадто легку книгу, батьки можуть занепокоїтися. Якщо вона все ще читає книжки з картинками в початковій школі, легко подумати, що вона повинна читати більш правильні книжки. Однак, читаючи прості книжки для поточного рівня, вони можуть читати з більшою свободою. Це дає їм додатковий час, щоб звернути увагу на детальні вирази і подумати над темою книги. Це дозволяє читати самостійно.

Коли ви можете читати самостійно, ефект не обмежується розумінням незначних виразів. Ви зможете читати глибше і знаходити книги цікавішими. І якщо вони відчують, що прочитали достатньо простих книг, вони природно зацікавляться книгами наступного рівня. Можливість прочитати достатньо таких простих книжок важлива для проходження матеріалів F.

QooQ