Шість причин, чому деякі люди вважають японську мову Кумона безглуздою.

2023-05-15

Японська (мова)

t f B! P L

Кумон - добре відомий матеріал, але існують певні думки, що ефективність кумону не помітна. І коли я познайомився з японським кумоном, я відчув, що дійсно бувають моменти, коли він здається безглуздим.

У цій статті я хотів би пояснити деякі з причин, чому я відчуваю, що кумон японської мови не має сенсу.

Навички застосування та мислення набуті не дуже добре

Кумон має на меті забезпечити досконале розуміння базового змісту на кожному рівні навчання шляхом повторення. Іншими словами, основна увага приділяється не набуттю прикладних навичок мислення.

В арифметиці привертає увагу швидке і точне виконання базових обчислень. У процесі навчання настане час, коли знадобляться навички мислення і застосування, але часто це відбувається лише у складних завданнях, які ґрунтуються на фундаментальних основах. Нерідко учнів просять застосувати свої навички, коли їхні навички множення і ділення ще нестабільні.

Однак в японській мові це не так.

Ніхто не просить першокласника початкової школи читати текст для старшокласників. Більшість людей вважають, що тексти, які вони читають, повинні відповідати їхньому рівню, наприклад, "Окіна кабу". Проте в японській мові навіть на етапі читання "Окіна кабу" очікується, що учні повинні вміти висловлювати свої думки та ідеї на основі змісту. Навіть у першому класі початкової школи вимагається вміння мислити прикладним чином, узагальнювати думки на основі правильного розуміння змісту.

Незалежно від плюсів і мінусів вимоги застосування на етапі, коли основи незрозумілі, реальність така, що японська мова вимагає застосування на ранньому етапі. Однак Кумон робить акцент на основах. Тому, навіть вивчивши Кумон, студенти не набувають здатності застосовувати її на практиці та мислити. Можуть бути випадки, коли студенти в кінцевому підсумку відчувають, що не було сенсу вивчати Кумон.

Навчання, засноване на знаннях, є недостатнім, оскільки навчальний рік триває.

Метою японської мови Кумон є покращення розуміння прочитаного за допомогою навчальних матеріалів. Хоча є вивчення кандзі та граматики, є нюанс, що читання є основним фокусом, а знання - другорядним.

Цей нюанс найсильніше виражений у матеріалах з давньокитайської мови та китайської літератури від J до L. У матеріалах від А до Я є питання до давніх китайських текстів, але вони супроводжуються сучасними перекладами та пояснювальними текстами. Таким чином, розуміння прочитаного можна здійснювати без запам'ятовування лексики та граматики давніх текстів/канбунів. Це може бути пов'язано з тим, що в матеріалах до античних і китайських текстів немає частин, присвячених лексиці та граматиці.

Незважаючи на це, учні можуть отримати достатній обсяг знань, перебуваючи ще в молодших класах. Це пов'язано з тим, що, наприклад, якщо ви не знаєте кандзі на початковому рівні, вам буде важко читати дещо складніший текст.

Проте з плином навчального року все частіше трапляються випадки, коли учні можуть читати і розуміти текст, навіть якщо вони не розуміють деякі кандзі. Це пов'язано з тим, що кандзі, які вивчаються в старших класах, зустрічаються рідше, ніж ті, що вивчаються в початковій школі. Крім того, кількість вивчених кандзі зростає з підвищенням класу, але кількість роздруківок на клас залишається незмінною. Неминуче вивчення кожного окремого кандзі стає менш інтенсивним.

Читаючи багато речень, учні зможуть зрозуміти нюанси цілого речення без необхідності запам'ятовувати детальну лексику та граматику. Ви також зможете зрозуміти загальне значення слів і граматику, не запам'ятовуючи їх. Проте, щоб відповісти на питання на знання, які вимагають точного знання лексики та граматики, вам потрібно буде провести додаткове навчання.

Тож для тих, хто вважає, що навчання - це запам'ятовування знань, Кумон не відповідає обсягу навчання та запам'ятовування. Можна подумати, що навчання було б безглуздим, якби обсяг запам'ятовування був лише таким, навіть якби вас змушували так багато вчитися.

Не спеціалізується на іспитах

Кумон - це не школа для підготовки до іспитів. Це школа зубріння. Це не місце, де можна навчитися техніці складання іспитів.

Отже, це не місце, де ви можете придбати техніку для конкретних іспитів, а також не місце, де ви можете отримати інформацію, пов'язану з іспитами. Навіть якщо ви здобудете базові навички в Кумоні, вам потрібно зробити інші кроки, щоб перетворити ці базові навички на здатність набирати бали на іспитах.

У світі існує думка, що якщо ви не отримуєте результатів, то в навчанні немає сенсу. Існують різні теорії щодо того, що має бути важливішим - процес чи результат, але одного лише Кумону недостатньо з точки зору прямого зв'язку з результатом іспиту. Я думаю, що можна думати так: "Кумон сам по собі не має сенсу, тому що його недостатньо для того, щоб скласти іспит".

Бувають випадки, коли дитина, яка любить книги, не може конкурувати з дитиною, яка багато читає.

Досі я згадував, що основна мета "Кумону" - покращити розуміння прочитаного. Однак бувають випадки, коли видатних результатів у розумінні прочитаного не спостерігається. Це пов'язано з тим, що незалежно від того, скільки ви вивчаєте Кумон, ви, можливо, не зможете зрівнятися з кількістю читання, яку читає книголюб.

Темп вивчення японської мови на Кумоні залежить від індивідуальних особливостей, але, як правило, ви будете робити близько 10 сторінок роздруківок на день. Однак, якщо ви любите книги, обсяг читання може бути в десять або двадцять разів більшим. Часто люди можуть прочитати сотні сторінок книги за один день.

Особливо часто це трапляється з дітьми старшого шкільного віку, які, ймовірно, залежні від романів. Багато творів мають певний освітній відтінок до молодшого шкільного віку, але з цього моменту багато творів мають більше розважальний, ніж освітній характер. Після того, як вони повністю занурюються у світ історії, немає сильнішої емоції, ніж любов. Ви будете читати в рази більше тексту, ніж ви робите в Кумоні, без їжі та сну.

Почуття любові до читання не обов'язково триватиме вічно. Якщо вони люблять лише читати, їхні читацькі здібності в середньостроковій і довгостроковій перспективі будуть відкинуті. Однак, це також правда, що потрібен час, щоб подолати величезну прогалину в читанні.

В результаті виникне думка, що немає сенсу платити гроші за те, щоб діти займалися кумоном, якщо вони цього не хочуть, і що краще прищепити їм любов до читання.

Те, що вони вивчать заздалегідь, вони зрештою вивчать у школі.

Хоча японська мова Кумон характеризується покращенням розуміння прочитаного, Кумон в цілому характеризується випереджувальним навчанням. Кумон просуває навчальний матеріал відповідно до рівня розуміння, незалежно від фактичного рівня класу, тому в деяких випадках можна просунути навчання далеко за межі фактичного рівня класу. Багато людей можуть почати навчання з Кумоном, сподіваючись на таке випереджувальне навчання.

Однак це випереджувальне навчання не дуже корисне, якщо воно завершене на півдорозі.

Випереджувальне навчання - це просто заздалегідь вивчити матеріал, який згодом буде вивчатися. Зміст, що вивчається в кожному розділі, є базовим. Кумон має перевагу з точки зору ґрунтовності основ, але сам зміст не є особливим.

Тому однією з переваг випереджувального навчання є те, що додаткову енергію, отриману завдяки випереджувальному навчанню, можна використати для інших занять. Закріпивши основи японської мови до початку вступних іспитів до університету всерйоз, можна використати більше часу для підготовки до математики та англійської мови. Навіть якщо матеріал D (еквівалент 4 класу) пройдено в 1 класі, перевага зникне, якщо дитина залишить Кумон і перейде до 4 класу.

Якщо перевага, отримана завдяки випереджувальному навчанню, не використовується для чогось іншого, можна сказати, що сенс випереджувального навчання втрачено.

Зростання в розумінні прочитаного важко помітити

Досі ми говорили про різницю між очікуваннями і реальністю, але це ще не все. Покращення розуміння прочитаного, в першу чергу, важко помітити.

Розуміння читання тісно пов'язане з самим розумінням. Навіть без спеціальних тренувань здатність розуміти речі покращується з емоційним і розумовим розвитком. Різноманітні знання, корисні для читання та розуміння текстів, будуть набуватися все більше, а ваш словниковий запас також збільшуватиметься. Навіть без вивчення японської мови розуміння прочитаного певною мірою покращується в міру зростання дитини.

А розуміння читання - це складна річ, яку важко виміряти. Тести з японської мови можуть давати бали, але складність речень і запитань - це не те, що можна легко виміряти кількісно. Крім того, навіть з реченнями однакового рівня складності результат вашої дитини буде абсолютно різним, залежно від того, чи знайома вона з темою, чи ні.

Навіть якщо розуміння прочитаного зросло після початку навчання японській мові Kumon, чи пов'язано це з впливом японської мови Kumon чи з розвитком в інших сферах? Якщо замислитися над тим, чи справді зростає розуміння прочитаного, то дуже складно визначити вплив кумон-японської мови з навколишнього середовища. У певному сенсі, природно запитати, чи був сенс у тому, щоб діти вивчали кумонну японську мову.

Напрочуд важко зробити кумонну японську мову змістовною.

У цій статті я пояснив закономірності, які роблять японську мову кумон менш значущою.

Я сам вивчав кумонну японську мову і вважаю, що вона має велике значення. З іншого боку, якби мене попросили показати це об'єктивно людям, які мене оточують, думаю, це було б дуже складно. Я також думаю, що було б дуже складно правильно зрозуміти переваги кумону і використати їх у моїй екзаменаційній стратегії.

Я думаю, що є багато сімей, які все одно починають вивчати Кумон через велику кількість занять і низький бар'єр для початку. Однак я думаю, що є також багато сімей, які втрачають з поля зору, чому вони дозволяють своїм дітям займатися кумоном.

Якщо ви опинилися в ситуації, коли вважаєте, що немає сенсу дозволяти вашій дитині займатися кумоном, будь ласка, перевірте, в якій ситуації перебуваєте ви і ваша дитина, звернувшись до пунктів, згаданих у цій статті.

QooQ