Що ви думаєте про національну мову Кумону Здобутки та труднощі були дуже великими!

2023-05-15

Японська (мова)

t f B! P L

Японська мова кумон - це предмет, результати якого важко побачити з точки зору людей, які її не вивчають. Це тому, що, на відміну від арифметики, тут не існує зрозумілих індикаторів досконалості, таких як "дивовижно швидкі обчислення" або "розв'язання факторизації в початковій школі", і навіть при читанні складних книжок, наприклад, незрозуміло, скільки ефекту від кумону, а скільки - від читання інших книг, окрім кумону.

Однак, з точки зору тих, хто дійсно вивчив японську мову за допомогою кумону, переваги, отримані від кумону, є дуже значними. У цій статті я, колишній учень Кумона, який пройшов шлях від вивчення японської мови за допомогою Кумона до навчальних матеріалів J, розповім про те, чим насправді є японська мова за допомогою Кумона.

Початок вивчення японської мови Кумон з 5 класу

Я почав вивчати кумон з 5 класу. Це відносно пізній вік для початку вивчення кумон. Я кілька разів приєднувався до Шінкенземі, але це не тривало довго, тож наступним варіантом був Кумон.

На той час мої оцінки були так собі. Я ходив до державної початкової школи в сільській місцевості, і хоча академічний рівень не був високим, мої оцінки були трохи вищими за середні. Я був відносно хорошим читачем, але книги, які я читав, були переважно дитячими оповіданнями, такими як Kaiketsu Zorori та Zukkoke Saninin Gumi.

Просування крізь матеріал - це боротьба.

Кумон наголошує на основах, тому матеріал часто починається нижче рівня поточного класу. Крім того, оскільки в ньому не так багато прикладного змісту, є можливість перейти до матеріалу з попереднього класу, хоча б потроху. Я думаю, що мені вдалося плавно перейти до матеріалів рівня G. Однак, саме звідти мені було важко.

У Кумоні існує невеликий зв'язок між фактичним класом або віком і прогресом у вивченні матеріалу. Якщо вам бракує базових знань, ви можете почати навчання з матеріалу кількарічної давнини, і якщо ви розумієте матеріал, ви можете перейти до будь-якого рівня. Потім ви можете повторити матеріал на рівні, який вам ледь під силу, і коли ви набудете достатніх навичок, можете рухатися далі.

Іншими словами, незалежно від ваших здібностей, якщо ви продовжуєте займатися з Кумоном протягом певного періоду часу, ви будете нескінченно вирішувати завдання, які трохи складніші, ніж ваші здібності.

Навчання за допомогою Кумона не дозволяє залишатися у своїй зоні комфорту

Можливо, ви зустрічали слово "зона комфорту", коли досліджували теми зростання. Зона комфорту означає "зручне місце" і відноситься до стану, коли ви можете без особливих зусиль долати труднощі, використовуючи наявні здібності та досвід. Це слово з'являється в контексті того, що ключ до зростання полягає в тому, щоб вийти з цієї зони комфорту і продовжувати кидати собі виклик.

Це стосується будь-якого предмета. Наприклад, учень молодших класів не може розраховувати на зростання, повторюючи додавання одноцифрових чисел якомога частіше. З іншого боку, якщо він спробує вивчити диференціальне та інтегральне числення, то в багатьох випадках не досягне жодного прогресу в його розумінні. Вивчаючи факторизацію на основі основ, засвоєних у початковій школі, вони можуть розвинути свої академічні навички належним чином.

Однак вийти із зони комфорту нелегко. Щоб вийти із зони комфорту, потрібно багато енергії. Можливо, ви чули, як люди кажуть, що ніколи не використовуватимуть факторизацію в суспільстві, але це радше вираження бажання втекти від болю, пов'язаного з прийняттям невідомого, ніж реальної відсутності потреби в ній.

У Кумоні також існує система, в якій студенти повинні вирішувати проблеми, які є трохи складнішими, ніж вони можуть вирішити з їхніми поточними здібностями. Це Спарта.

Якщо це звичайний шкільний тест, то сфера вивчення фіксована, і ви можете зрізати кути на предметах у тому діапазоні питань, який вас влаштовує і який ви можете отримати. Однак, за методом Кумона, ви повинні повністю віддаватися виконанню щоденних домашніх завдань. Це пов'язано з тим, що рівень складності матеріалу зростає, як тільки він стає легким для виконання.

Тому досвід виконання Кумона завжди був болісним. Навіть якщо матеріал просувався, всі питання були на такому рівні, що мені було нелегко їх вирішити, тому я не відчувала, що роблю прогрес.

Відкриваючи для себе задоволення від критичного письма

Однак кумонська японська мова - це не лише важка праця. Я змогла відкрити для себе задоволення від критичного письма.

Kumon публікує 50 книжкових рекомендацій для кожного класу. Серед рекомендованих книг є хороші книги, і питання для Кумон Японської також взяті з рекомендованих книг.

Рекомендовані книги, як правило, є старою класикою, яку читали протягом століть, а не модними книжками. Хоча ці шедеври мають внутрішню цінність, яка непідвладна часу, вони, звичайно, не читаються учнями початкових класів. Це пов'язано з тим, що палітурки старі, і зрозуміло, що вони не були написані для їхньої вікової групи.

Кумон дозволяє читати деякі з цих шедеврів у навчальних матеріалах.

Мене вразила книга під назвою "Структура амае". Я пам'ятаю, як читала про те, як різні емоції, виражені в японській мові, побудовані навколо емоції амае. Я відчував здивування та емоції, коли в оповіданнях віднаходив різні лінії-передвісники. Шок від того, що такі інтелектуальні несподіванки існують не у світі вигадок, а в реальності, був дуже великим.

З цього часу я почав читати не лише романи та комікси, але й критичні есеї.

Відхід з молодших класів через зайнятість у житті

Однак, коли я вступив до молодшої середньої школи, я був зайнятий клубною діяльністю і більше не міг дозволити собі продовжувати Кумон, тому я пішов зі школи. Я покинув Кумон посеред вивчення матеріалів J. Я шкодував, що почав надто пізно, бо робив значні успіхи, але добре, що я закінчив матеріали I.

Фундамент розуміння сучасної японської мови при читанні закладено в матеріалах I.

Вивчення сучасної японської мови в курсі японської мови Кумон закінчується на матеріалах I, оскільки матеріали J, K і L стосуються давніх і китайських текстів; з матеріалів M починається комплексне вивчення всіх аспектів сучасних, давніх і китайських текстів, тому це не означає, що сучасна японська мова закінчується на матеріалах I. Однак, починаючи з матеріалів М, нюанси розвитку навичок мислення на основі текстів стають сильнішими, тому я змогла завершити основи в плані розуміння сучасних текстів.

Реальний ефект від Кумону проявляється після закінчення школи.

У якому стані ви були б, якби просунулися до цього моменту? Навіть після закінчення Кумон їхні навички японської мови з часом продовжують вдосконалюватися.

Я згадував, що фундамент для розуміння читання сучасною японською мовою був закріплений після завершення матеріалу I. Я також пояснив, що мені було цікаво займатися критичним письмом.

Що відбувається далі? Ви зможете самостійно читати більшість різноманітних книжок у світі, і не лише читати, але й знаходити їх цікавими.

Більше того, книги можна безкоштовно брати в бібліотеках. Бібліотеки є в школах, а також у містах, містечках і селах, де ти можеш сидіти годинами, і тебе не образять, і ти навіть можеш брати книги додому, щоб почитати їх. Якщо твої батьки мають звичку читати, ти можеш зазирнути на їхні книжкові полиці і отримати рекомендації від людей, які знають тебе найкраще. Вони можуть навіть купити тобі останній бестселер у книгарні, а твої батьки або вчителі можуть навіть похвалити тебе за читання.

Читання може бути важким, якщо ви змушені читати пасивно, але як тільки ви стаєте активними, читання стає дуже цікавим.

Моя звичка до читання продовжилася і після того, як я покинув Кумон. Коли я покинув Кумон, я не мав можливості складати вступні іспити до університету, але завдяки тому, що я продовжував читати, мої знання японської мови покращилися, навіть якщо я не усвідомлював, що вчуся.

Якби я могла, я б почала раніше.

Я шкодую, що почав занадто пізно.

З одного боку, я хотів би продовжити навчання в майбутньому, але якщо ви запитаєте мене, чи зміг би я продовжити Кумон навіть після того, як пішов до молодшої школи, я б дійшов висновку, що це було б неможливо в тому щільному графіку. Це може значною мірою залежати від клубної діяльності, до якої ви належите. Якби ваша дитина належала до менш активного клубу, вона могла б продовжувати відвідувати його, але, принаймні, ви не можете очікувати, що ваша дитина точно знатиме, наскільки завантажений клуб перед тим, як вступити до нього, або змінить клуб, до якого вона приєдналася, на менш завантажений заради Кумону. Також може бути важко втручатися в рішення вашої дитини середнього шкільного віку щодо клубної діяльності.

Тому я все ще вважаю, що єдиним способом досягти кращих результатів було б почати раніше.

Незважаючи на це, я думаю, що мені вдалося продовжувати займатися кумоном протягом тривалого часу. Це тому, що в межах досяжності не було приватних середніх шкіл, і я не мав нічого спільного зі вступними іспитами до середніх шкіл. Якщо ви хочете складати вступний іспит до молодшої школи, вам буде дуже важко встигнути і з Кумоном, і з іспитом у четвертому класі, коли ви вступаєте до школи для підготовки до вступного іспиту.

Самі матеріали Кумону охоплюють дуже широкий спектр класів, але для того, щоб отримати користь від Кумону в сучасних умовах, необхідно розглянути можливість вступу до Кумону в початкових класах.

Кумон - це високі витрати, але висока віддача

У цій статті ми розповіли про те, як це - насправді вивчати японську мову за програмою Кумон. У вивченні кумон є багато ситуацій, коли самим учням важко, і чим вище клас, тим важче стає продовжувати навчання. Щоб стати ефективним, потрібно багато часу, і для досягнення результатів потрібно вкласти певну кількість енергії.

Однак, як тільки ви досягаєте певного рівня, переваги стають незмірними. Як тільки у вас з'являється здатність і мотивація читати складні тексти, ви можете набути незамінного активу - спонтанної звички до читання. Навіть якщо ви не зайдете так далеко, розуміння прочитаного - це навичка, яку складно розвинути, навіть якщо ви неодноразово запам'ятовуєте і практикуєте питання протягом року, готуючись до іспитів. Набуття базових навичок розуміння прочитаного до початку повноцінної підготовки до іспиту - це суттєва перевага на будь-якому етапі іспитового процесу.

QooQ