Я займаюся кумоном вже три місяці і відчуваю себе дуже щасливою, що почала займатися у віці трьох років.

2023-05-17

t f B! P L

Мій син почав приймати Кумон у віці трьох років і вже три місяці. Поки що він робить успіхи без особливого стресу.

Окрім дитячого Кумона, три роки - це, мабуть, мінімальний вік для початку занять Кумоном у багатьох класах. Тому цього разу я хотів би пояснити, як розвивається дитина протягом перших трьох місяців занять Кумоном, і надати рекомендації для тих, хто планує розпочати заняття Кумоном, а також для сімей, які також почали займатися Кумоном у ранньому дитинстві.

Сподівання перед початком прийому Кумону

У моїй родині ми хотіли, щоб наші діти вивчали в Кумоні три предмети: японську мову, арифметику та англійську. Я покладала великі надії на те, що Кумон матиме великий вплив на навчання з усіх предметів.

Озираючись на власний досвід, я також відчувала, що немає сенсу додавати більше предметів посеред навчального року. Я почала з японської та математики, а потім з англійської, але я не хотіла наполегливо працювати над англійською в початковій школі, коли японська та математика вже перейшли на рівень старшої школи.

Тому ще під час пробного заняття ми сказали дітям, що хочемо, щоб вони вивчали всі три предмети. Однак, коли ми починали навчання в Кумоні з раннього дитинства, виникло несподіване обмеження.

Англійську мову та арифметику не можна було починати вивчати з самого початку зарахування.

У Кумоні проходження матеріалу представлено буквами алфавіту. Я почав вивчати Кумон у 5 класі, тому пам'ятаю, що моїми першими матеріалами Кумон були матеріали D (еквівалент 4 класу).

Однак у Кумоні алфавіт найпершого матеріалу відрізняється для кожного предмета.

На першому місці стоїть японська мова, в той час як матеріал 8А починається з виконання пісні, а розв'язування друкованих задач відбувається набагато пізніше. Ось чому вчителі можуть рекомендувати не починати з математики чи англійської, коли ваша дитина ще дуже маленька.

Це правда, що може бути важко познайомити її з англійською та математикою на етапі, коли вона ще не вміє говорити. Я погодилася з цим поясненням і вирішила почати вивчати японську вдома.

Тож коли ви починаєте вивчати математику та англійську? Здається, немає чіткого рішення, але нам сказали, що нас покличуть, коли вони досягнуть рівня 6А з математики та 2А з японської мови в англійській. У моїй родині нам запропонували почати пробне тестування з математики, коли діти досягнуть рівня 6A з японської мови.

Думки про те, як думати про англійську освіту, особливо в перші роки, дуже різняться. Однак, якщо ви почнете вивчати кумон у ранньому віці, вам не обов'язково визначатися зі своєю позицією щодо англійської освіти під час вступу до школи.

Я дізналася про існування навчальних матеріалів ZunZun.

Ще одна річ, про яку я не знав до початку навчання в Кумоні, - це існування Zun Zun.

Зун-Зун - це матеріал для тренування почерку, про який ми розповімо докладніше нижче. Перед тим, як почати писати літери та цифри, учні вправляються у правильному промальовуванні ліній.

Огляд ефективності Кумон Зун-Зун! Він робить більше, ніж просто покращує ваш почерк.

ZunZun доступний від Z1 до Z3, але приблизно через два місяці роздруківки перестають бути доступними. Класний керівник, ймовірно, дасть вам його в якості опції, залежно від ваших потреб. Не часто нам випадає нагода формально практикувати навички письма, але вміння швидко й акуратно писати листи - це навичка, яка не обмежується кумоном, і її не можна недооцінювати, коли ви беретеся писати на дошці в школі чи на курсах підготовки до школи. Насправді, я був приємно здивований, коли виявив, що став набагато краще писати рядки, навіть за короткий проміжок часу.

Звіт про прогрес після вивчення японської мови та арифметики

До цього моменту я пояснював ті сфери, які відрізнялися від того, що я очікував до початку занять з Кумоном. Наразі він вивчає японську мову та арифметику, але були області, де було легко просуватися плавно, і області, де було легко застрягти в кожному предметі. Далі я напишу про свої враження від власне кумонського досвіду.

Речення з трьох слів в японській мові були каменем спотикання

В японській мові речення з трьох слів були складним моментом. Моя дитина була хлопчиком і, як правило, була трохи повільною зі словами, але я думаю, що до трьох років він все ще знав багато слів. Речення з двох слів він також засвоював досить легко.

А от речення з трьох слів давалися йому не так легко. Можливо, це пов'язано з тим, що коли я розмовляю зі своїми дітьми, я не часто маю можливість говорити реченнями з трьох і більше слів. Нелегко сказати: "Яблуко смачне", але нелегко говорити з ними і сказати: "Червоне яблуко смачне". Це та сфера, де досить легко застрягти, якщо ви починаєте кумон у віці трьох років.

Ідентифікація чисел від 1 до 10 як блокування в арифметиці

В арифметиці дітям було важко правильно розпізнати цифри від 1 до 10, і вони змогли порахувати від 1 до 10 по порядку напрочуд швидко, можливо, тому, що це було схоже на співання дитячого віршика. Однак їм було важко зрозуміти, що символ "7" - це "на".

Принаймні в Кумоні час розуміння літер як символів настає раніше для чисел, ніж для хіраґани. В японській мові вже є речення з трьох слів, але замість читання хіраганою, сильніше відчувається нюанс читання речень вголос з батьками. А цифри зустрічаються в повсякденному житті в багатьох місцях, тому є багато можливостей для дітей побачити і спробувати прочитати їх.

Наскільки це можливо, пояснюйте дитині, який символ відповідає якій цифрі, в потрібний момент, коли вона цим цікавиться. Вона може помилятися десятки чи сотні разів, але якщо ви будете вчити її постійно, то поступово побачите результати.

Зараз ми вийшли за межі одноцифрових чисел і маємо справу з більшою кількістю чисел, приблизно до 30, і як тільки вони переходять за 10, їхнє розуміння стає набагато простішим, ніж було раніше.

Розвиток некогнітивних навичок розширюється за рахунок розпізнавання чисел

Коли діти вміють рахувати, кількість понять, з якими вони можуть працювати, значно збільшується.

У повсякденній розмові вміння оперувати числами значно розширює сферу спілкування. Скільки закусок ти їси, скільки разів ти це робиш, котра година дня? Це все поняття, які мають відношення до повсякденного життя, і ви можете працювати над тим, щоб допомогти їм зрозуміти їх, навіть якщо вони не розуміють вас.

Те саме можна сказати і про вступні іспити до початкової школи в класі. Діти змогли вийти за рамки простого вміння розв'язувати задачі на лічбу і пограти в такі ігри, як нарди та карти, а також попрацювати над своєю короткочасною пам'яттю з точки зору "скільки ххх".

Чим молодша дитина, тим важливішим стає розвиток некогнітивних навичок. Це пов'язано з тим, що знання самі по собі стають у нагоді лише в більш пізньому віці. Навчання числовим поняттям відіграє важливу роль у розвитку некогнітивних навичок.

Батьки не хочуть, щоб їхні діти не любили вчитися

У дорослих легко скласти погане уявлення про навчання, але діти так само зацікавлені в кумоні, як і в будь-якій іншій формі гри. По суті, пізнання чогось, чого вони не знають, є веселою грою, а конкуренція і тиск з боку однолітків, що супроводжують її, ймовірно, призводять до формування нелюбові до навчання. Тож більшість дітей, які тільки починають вчитися, не дуже не люблять вчитися, хоча їхній інтерес може бути сильним або слабким.

Крім того, в яслах і дитячих садках діти ще не почали серйозно вчитися, тому фактори, які викликають у них нелюбов до навчання, мають меншу ймовірність проявитися. Тому саме батьки, швидше за все, є причиною нелюбові дитини до навчання на цьому етапі.

Однак, щоб змусити маленьких дітей займатися кумоном, батьки повинні набратися терпіння. Я сама не маю роботи, яка б вимагала багато понаднормової праці, і вважаю, що маю більше ресурсів, щоб присвятити їх дітям, але мені досить важко змусити їх робити кумон щодня. Безумовно, потрібно буде розподілити навантаження в сім'ї. Вдома я поділяю відповідальність за те, щоб відвозити і забирати дітей, а також займатися з ними вдома з чоловіком і дружиною.

Висновок.

Я зрозуміла, що саме арифметика, швидше за все, буде ефективною в короткостроковій перспективі. Це справедливо і в ранньому дитинстві, і навіть після того, як вони трохи підростуть, я вважаю, що дуже явною перевагою Кумона є те, що вони можуть рахувати швидше.

Однак, я думаю, що саме японська мова має довгостроковий ефект. Я вважаю, що вміння швидко і точно читати речення - це перевага на все життя, а не лише для вступних іспитів.

Я сподіваюся продовжити працювати над Кумоном у майбутньому.

QooQ