Кумон націлений на підсумковий матеріал. Колишня учениця школи Кумон розповідає, чому вона хоче, щоб її діти прагнули завершити навчальний матеріал у початковій школі.

2023-05-16

t f B! P L

Я був учнем Кумона. Я відвідував Кумон з п'ятого класу початкової школи до середини першого року середньої школи і покинув Кумон в середині J (перший рік середньої школи) заради японської мови та математики, і в середині G (перший рік середньої школи) заради англійської мови.

У той час як японська мова та математика стали великою перевагою для моїх вступних іспитів до університету та на все моє життя, я був абсолютно невмотивованим у вивченні англійської мови і не відчував, що вона має якийсь вплив на моє життя. Я також відчуваю, що якби я міг досягти більшого прогресу в японській мові та математиці, це мало б великий ефект.

Коли ми говорили про те, щоб наша дитина займалася кумоном, ми задавалися питанням, чи зможемо ми мати більший вплив на неї. Моїй дитині скоро виповниться три роки. Я думала, що у нього можуть бути інші проблеми, ніж у мене, яка почала займатися в 5 класі. І насправді, здавалося, що існували бар'єри для продовження застосування Кумону ще до того, як я почала.

Цього разу, спираючись на власний досвід роботи з Кумоном, я розробила стратегію, яка допоможе моїй дитині продовжити заняття з Кумоном.

Система Кумон

Основними предметами, з якими займається Кумон, є японська мова, математика та англійська мова. У ранньому дитинстві додається матеріал з чистописання "Зун-Зун", а також є деякі класи, які пропонують французьку та німецьку мови.

До молодшої середньої школи навчальний рік, як правило, побудований таким чином, що "одна буква алфавіту переходить на один клас". Коли я навчався в початковій школі, однією з мотивацій було те, що якщо ти засвоїв матеріал "I", що еквівалентно третьому року навчання в середній школі, до шостого класу, ти був зареєстрований як член "I-League". Тепер, здається, якщо ви пройшли матеріал J, ви можете зареєструватися в так званій "J-лізі друзів".

А якщо ви пройдете матеріал Q з математики та матеріал O з англійської та японської мов, то ви "пройшли остаточний матеріал". Після цього є університетський курс гуманітарних наук, але підсумковий матеріал можна розглядати як один посібник.

Кожна абетка містить 200 (близько 400) роздруківок. Коли класний керівник вважає, що учні засвоїли зміст кожного роздруківки, він може переходити до наступного матеріалу.

Характеристики кумону

Існує кілька відмінних аспектів навчання в Кумоні, і наступні чотири з них слід розуміти.

Навчальні матеріали Кумон розроблені таким чином, щоб дозволити студентам вчитися заздалегідь, починаючи з "легких тем", а потім "повторення" [математика та арифметика] Цифри та речення не розглядаються в Кумон [японська та англійська мови] Основна увага приділяється розумінню прочитаного, з невеликим акцентом на кандзі, англійській лексиці та англійській граматиці.

1. матеріали відпрацьовуються шляхом повторення, починаючи з найлегших частин.

У Kumon ми ретельно вивчаємо основи. Будь то просте додавання чи множення, один і той самий набір задач ретельно повторюється до тих пір, поки ви не зможете розв'язувати їх легко та без помилок. Зазвичай, якщо ви робите одну-дві помилки або витрачаєте на це багато часу, то вважається, що ви "зрозуміли". Мета полягає не в тому, щоб "зуміти розв'язати", а в тому, щоб "розв'язати з легкістю", тому з точки зору батьків це виглядає так, ніби дитина повторює легші частини роботи, ніж очікувалося.

(2) Вміння вчитися заздалегідь

Кумон не дивиться на поточний навчальний рік, а скоріше на те, скільки здібностей набула дитина. Тому, якщо дитина добре прогресує, вона може вивчати матеріал, який значно випереджає рівень її класу. Тому, залежно від ентузіазму дитини, вона може розвинути навички, які не піддаються уяві, тоді як багато батьків порівнюють своїх дітей з тими, кого можна назвати геніями, і відчувають нетерпіння та заздрість.

3.[Арифметика/математика] Кумон не займається цифрами та реченнями

Кумон не займається цифрами та реченнями. З цієї причини деякі предмети, що вивчаються в початковій та середній школі, не розглядаються в Кумоні. З іншого боку, теми, що вивчаються в старшій школі, охоплюються.

4 [Японська/англійська] Основна увага приділяється розумінню прочитаного, з меншим акцентом на кандзі, англійській лексиці та англійській граматиці.

Англійська та японська мови Кумона зосереджені на розумінні прочитаного і не так багато уваги приділяється кандзі, англійській лексиці та англійській граматиці. Кінцевою метою англійської та японської мови Кумона, ймовірно, є надання учням досвіду розуміння довгих текстів та відомих книг. З цієї причини вміння читати довгі уривки легко набути наприкінці тесту, тоді як на початку тесту важко набути вміння розв'язувати кандзі та граматичні задачі.

Три моменти часу, коли студенти, як правило, припиняють вивчати кумон.

У цій сфері витрати в широкому сенсі більш-менш понесені, якщо ви даєте дитині уроки. Існує небагато процесів, де ви можете "ніколи не заплатити" ці витрати, і в більшості випадків вони будуть такими, які ви можете заплатити, якщо будете наполегливо працювати.

Отже, коли ви втрачаєте причину працювати старанно, настає час припинити заняття. Існує три випадки, коли ви можете втратити бажання старанно працювати в Кумоні

Раннє дитинство - хіба ви не можете робити стільки вдома? Четвертий рік початкової школи - Кумон не може впоратися зі вступним іспитом до молодшої середньої школи Після вступу до молодшої середньої школи - я не можу дозволити собі займатися Кумоном.

1. раннє дитинство - Чи не можу я робити це вдома?

Це питання виникає з характеристики Кумона: "Матеріали Кумона використовуються для багаторазового повторення, починаючи з найпростіших частин".

У Кумоні навчання починається з того місця, де ви відчуваєте, що "все ще можете це зробити". Це тому, що рівень "я можу це зробити" в Кумоні значно вищий за стандартний. Тож не тільки початкова точка є легкою, але навіть через півроку чи рік дитина продовжує нескінченно повторювати матеріал, який здається легким з точки зору батьків.

Крім того, змусити дитину робити відбитки - досить складне завдання. Якщо дитина молодшого віку, батькам доручають виконувати матеріал разом з дитиною, а Кумон має щоденне домашнє завдання. Коли ви проходите через цю важку роботу, ви починаєте задаватися питанням, чи є сенс проходити через всі ці труднощі, щоб змусити їх робити такі прості речі.

Наприклад, японською мовою ви можете разом з дитиною прочитати назви тварин і транспортних засобів, написані на роздруківках. Що стосується математики, спробуйте разом порахувати тварин і транспортні засоби. Якщо це раннє дитинство, є матеріали для письма, тож малюйте лінію зверху вниз. Навіть якщо дитина не робить нічого дивного у своєму віці, зрозуміло, що батьки можуть відчувати втому і дивуватися, чому вона це робить.

Як наслідок, вони кидають "Кумон". Це відносно поширена схема.

2. четвертий клас - Кумон не може впоратися зі вступним іспитом до молодшої школи

Ця проблема випливає з таких характеристик Кумона, як "Кумон не має справи з цифрами та реченнями" та "Кумон зосереджується на розумінні прочитаного і не приділяє особливої уваги кандзі, англійській лексиці та англійській граматиці".

Загалом, здається, що "Кумон" розроблений з думкою про вступні іспити до університету або післяуніверситетське навчання. З математики та арифметики пропущено частину курсу початкової та молодшої середньої школи, але охоплено весь курс середньої школи, а з японської та англійської мови в кінцевому підсумку вимагається лише вміння читати тексти. Таким чином, хоча вони можуть дати вам базові навички, необхідні в університеті, вони не зможуть впоратися зі вступними іспитами в середню школу.

Тому для того, щоб скласти вступні іспити до середньої школи, необхідно відвідувати школу підготовки до вступних іспитів до середньої школи окремо від Kumon. Однак обсяг самостійних занять і успішність у Кумон безпосередньо пов'язані, а обсяг домашніх завдань у школі для підготовки до вступних іспитів до середньої школи навряд чи буде достатнім для того, щоб їх можна було виконати хоча б однією рукою. Як наслідок, вони кидають кумон і зосереджуються на підготовці до вступних іспитів до середньої школи. Я думаю, що це одна із закономірностей.

Крім того, сім'ї, які розуміють цю тенденцію з самого початку, також схильні закінчувати "матеріали F (еквівалент 6 класу) до 3 класу" і переходити на підготовку до вступних іспитів у середню школу з 4 класу. Випереджувальне навчання є ще однією характеристикою Кумона, і це перевага мати високі базові навички обчислення та розуміння прочитаного на момент вступу до школи для підготовки до вступних іспитів до молодшої середньої школи. Це один розумний спосіб мислення.

3. після вступу до середньої школи - немає місця для кумону

Тоді є після вступу до середньої школи. Я зайнятий у середній школі і не можу дозволити собі займатися кумоном. Це також причина, чому я кинув кумон.

У середній школі клубна діяльність починається по-справжньому серйозно. Тести також називаються "регулярними тестами" та "випускними тестами", і багато хто готується до них ретельніше, ніж у початковій школі. Стосунки також стають складнішими, і важко уявити, що навчання в середній школі було б легшим, якби ви не складали вступний іспит до середньої школи.

Вони ще недостатньо дорослі, щоб слухати батьків, і стають більш емоційно нестабільними. У цьому випадку від учня буде потрібна велика мотивація, щоб продовжувати займатися з Кумоном.

Однак, основною зоною для учнів Кумону є початкова школа. Це може залежати від класу, але можливостей побачити учнів молодшого шкільного віку і старше небагато. Додайте до цього почуття сорому, і стає ще складніше залишатися вмотивованим.

Перші два випадки припинення навчання залежать від рішення батьків, але цей, скоріше за все, базується на власному рішенні учня.

За яких умов легше продовжувати участь у Кумоні?

Виходячи з цього, яку позицію ви, як батьки, повинні зайняти, щоб припинити прийом Кумону?

Першим кроком буде розуміння особливостей кумону. Особливо в ранньому дитинстві. Ознайомившись з концепцією кумону і досконально зрозумівши його основи, ви зможете зменшити відчуття дискомфорту, яке часто відчувається на ранніх стадіях навчання дитини. У мене склалося враження, що діти, які почали займатися Кумоном у ранньому дитинстві і продовжували до початкової школи, досягають швидкого прогресу. Від того, чи вважаєте ви, що це варте зусиль, залежить різниця між успіхом і невдачею.

Крім того, важливим питанням є ставлення до вступних іспитів до молодших класів середньої школи. Дійсно, нелегко почути, що дитина закінчила остаточний матеріал Кумон у 3 або 4 класі. Також було б важко призупинити Кумон під час вступних іспитів до молодшої школи і відновити його в середній школі з причин, згаданих вище. Роль, яку може відігравати кумон, значно змінюється залежно від того, чи складають учні вступний іспит до молодшої школи, чи ні. Важливо поділитися цим розумінням зі своїм партнером і дітьми.

Продовження кумону в молодших класах середньої школи стане складнішим. Навіть якщо "Кумон" можна продовжити в першому класі молодшої середньої школи, дітям доведеться складати вступні іспити до старшої школи в міру просування по класах, а також вони стануть основними учасниками клубних заходів. Для того, щоб продовжити навчання, вони повинні мати сильну мотивацію продовжувати кумон.

А мотивують дітей результати, яких вони досягають. У крайньому випадку, якщо дитині залишилося вивчити лише одну абетку перед вступом до школи, вона, ймовірно, буде мотивована зробити все можливе, щоб закінчити її. Для того, щоб вони так думали, необхідно, щоб вони бачили, що роблять успіхи в Кумоні. Я думаю, що ключем до безперервності тут є те, що ви наполегливо працюєте над Кумоном.

Яку стратегію ви повинні мати на увазі?

У моїй родині ми плануємо не складати вступні іспити до середньої школи. Тому ми можемо розглядати Кумон як основну лінію навчання, а не як доповнення.

І середня школа, яку він, ймовірно, буде відвідувати, швидше за все, зосередиться на його навчанні. Якщо в школі буде багато домашніх завдань, поступово буде все важче і важче продовжувати займатися кумоном, навіть якщо заняття в клубі не будуть серйозними.

Ось чому прогрес так важливий. Так само, як спорт та ігри стають цікавішими, якщо ви виграєте, так і кумон стане цікавішим, якщо ви зможете досягти значного прогресу.

Метою повинно бути "завершення остаточного матеріалу в початковій школі". Це одна мета.

Це мета, яка вимагає зусиль. Насправді вам не обов'язково просуватися до кінцевого матеріалу, але в ідеалі ви повинні просуватися до того моменту, коли ви зможете побачити кінцевий матеріал на цьому етапі. Навіть якщо кінця не видно, якщо дитина відчуває, що Кумон приносить позитивні зміни, вона з більшою ймовірністю захоче рухатися далі після вступу до молодшої школи.

А для того, щоб рухатися вперед з Кумоном, корисно починати вчитися рано і мати Кумон у своєму житті в ранньому віці. Якщо ви розумієте це, вам буде легше знайти сенс у вивченні кумону в ранньому віці.

Чому ви хочете, щоб вони продовжували займатися Кумоном до такої міри?

Це через користь, яку я отримав від Кумону.

Я вивчав японську мову та математику з 5 класу, а англійську - з 1 класу. Я вважаю, що це пізній вік для початку навчання в Кумоні, і це не є тривалим періодом часу.

Однак активи, які я придбав за цей період, були незмірні. Спочатку я належав до людей, які "досить швидко рахують, але також роблять багато необережних помилок", але з Кумоном я став "досить швидким і майже не допускаю помилок". В японській мові я полюбляв романи, але коли прочитав "Структуру Амае" в матеріалах Кумону, я захопився критичною літературою і зміг розширити свій читацький світогляд. Перш за все, звичка до самоосвіти та усвідомлення переваг, які можна отримати, навчаючись основам, мали великий вплив на моє подальше життя.

Ці здібності належать до тих, які важко тренувати навмисно, але їх можна набути через Кумон. Я намагаюся розробити способи продовження Кумона, щоб мої діти також могли отримати від мене ці чудові здібності, які, я вірю, додадуть їм у житті.

Висновок.

У цій статті я описав наше ставлення до Кумону вдома. Після того, як я добре ознайомилася з Кумоном і його особливостями, я перерахувала витрати на Кумон і причини, через які мені довелося б його припинити, а потім вказала мету, яку я розглядала для продовження Кумону, - "завершення остаточного матеріалу в початковій школі". Це мета, до якої треба прагнути, а не мета, якої треба досягти, і це лише дорожня карта до цієї мети, але я вважаю, що вона не є неправильною як напрямок, до якого треба прагнути.

Я сподіваюся, що вони будуть насолоджуватися Кумоном, оскільки ми працюємо разом відтепер.

QooQ