Причини дитячої нелюбові до кумону Жодна дитина не насолоджується кумоном до кінця.

2023-05-29

t f B! P L

Дозвольте мені пояснити. Жодна дитина не може продовжувати насолоджуватися навчанням до кінця, доки не вивчить останній матеріал Кумону. У кожної дитини настає момент, коли вона починає відчувати труднощі з Кумоном, і різниця полягає в тому, як вона проводить цей час і чи кидає навчання. Роль батьків полягає в тому, щоб зменшити навантаження на своїх дітей і допомогти їм продовжувати займатися кумоном.

У цій статті ми пояснимо причини, чому мотивація до кумону завжди падає в якийсь момент, і яку позицію повинні зайняти батьки.

Іноді вони прогресують швидше, ніж очікують батьки

Кумон може просуватися у вивченні матеріалу незалежно від рівня класу, якщо ви продовжуєте вчитися. Якщо дитина може продовжувати займатися з Кумоном протягом певного періоду часу і готова виконувати домашні завдання, вона може піднятися вище рівня поточного класу.

Це основна характеристика Кумону: "випереджаюче навчання", коли дитина може опановувати основи самостійно, залежно від рівня її розуміння.

Якщо ви батьки, які віддають свою дитину до Кумону, ви, ймовірно, очікуєте більш-менш випереджаючого навчання. Матеріали Кумона розміщені в алфавітному порядку за рівнями навчання, тому легко побачити, що ваша дитина робить успіхи.

І якщо ви продовжуєте займатися з Кумоном до певної міри і просуваєтеся вперед, то, ймовірно, Кумон добре підходить вашій дитині.

Однак тут є несподіваний підводний камінь. Іноді випереджувальне навчання просувається далі, ніж очікують батьки.

У деяких середовищах вважається нормальним, коли діти випереджають однолітків на три класи в дитячому садку та яслах.

Батьки, які хочуть, щоб їхні діти випереджали своїх однолітків, мають такі очікування, наприклад: "Було б чудово, якби вони вміли додавати і віднімати до того, як підуть до початкової школи. Було б чудово, якби вони навчилися рахувати до 99". Однак, якщо "Кумон" працює добре, прогрес значно перевищить очікування. Цілком ймовірно, що до того, як вони підуть до початкової школи, вони вивчатимуть матеріал на рівні молодших класів середньої школи. Швидше за все, вони закінчать курс середньої школи, навіть якщо все ще навчатимуться в початковій школі. Це не є чимось незвичайним для дитини з гарними здібностями до хімії, яка досягає такого рівня попередньої готовності в Кумоні.

Навіть якщо вони не просунуться так далеко, це нормально, якщо вони навчатимуться на три класи вперед, якщо продовжуватимуть навчання в Кумоні протягом певного періоду часу. Оскільки кумон постійно розвиває основи, можна вивчити напрочуд складні одиниці.

Потім, десь на цьому шляху, ви дійдете до розділу, в якому буде важко зрозуміти приклади.

Мотивація завжди падає, коли ви переходите до складних частин.

Кумон дивиться на приклади і розв'язує задачі за схожими схемами. Це повторювана практика шаблонів, а не мислення. Однак, по мірі проходження розділу, з'являються розділи, де розуміння прикладів саме по собі є складним.

Дітям, яким підходить Кумон, часто подобається практикувати повторення і розв'язувати задачі швидше і точніше, ніж розуміти приклади. Якщо вони не можуть зрозуміти приклади з самого початку і намагаються розв'язати задачі самостійно, вони не відчують такого задоволення.

Навіть у такій ситуації необхідно щодня виконувати домашнє завдання; якщо пропустити один день, наступного дня накопичиться домашнє завдання за два дні. З такою ситуацією стикалися багато студентів Кумона, і це місце, де мотивація до вивчення Кумона знижується.

Легко застрягти в англійській мові, якщо ви не встигаєте в японській

Діти, які випереджають в англійській мові, особливо схильні до такої ситуації. Це пов'язано з тим, що англійські матеріали в основному спрямовані на розуміння прочитаного, тому будуть випадки, коли саме розуміння прочитаного буде не на висоті. Незалежно від того, наскільки добре ви володієте англійською, ви не зможете прочитати текст, зміст якого ви не розумієте навіть японською мовою.

Крім того, навіть в японській мові будуть ситуації, в яких ви застрягнете. Це також є проблемою розуміння прочитаного. Повторювана практика корисна для вивчення шаблонів, але якщо ви хочете розвинути розуміння читання = здатність мислити самостійно, вам знадобиться зовсім інший вид важкої роботи, ніж повторювана практика. Це не означає, що розуміння прочитаного не можна розвинути за допомогою кумону. Це означає, що з'явиться інший вид труднощів.

Арифметика, з іншого боку, буде дещо менш схильна до ризику застрягти. Це пов'язано з тим, що тут не так багато задач, які сильно відхиляються від шаблону прикладів.

Деякі матеріали можна використовувати і в молодшому віці, але період, коли можна шахраювати в задоволення, короткий.

Коли мотивація дитини до навчання слабшає, перше, що спадає на думку батькам, - зробити навчання цікавим. Якщо навчання саме по собі нудне, чому б не дати дитині матеріали, які створені для того, щоб зробити навчання цікавим? До певної міри це слушна ідея. У наш час є багато матеріалів, які роблять навчання цікавим, і якщо навчання активно відбувається в будь-якій формі, то засвоювати матеріал легше.

Однак у такого підходу є обмеження. Існує недовгий період часу, протягом якого доступні матеріали, що роблять навчання цікавим.

Для додавання і віднімання існують веселі ігри, в які можна грати в додатках. Існує також багато навчальних матеріалів, які роблять вивчення англійської веселою або мають кумедний характер, щоб пожвавити процес навчання. Однак такі матеріали доступні в кращому випадку лише до молодших класів середньої школи. Якщо ви подивитеся на довідники для старшої школи, то, ймовірно, побачите, що в кращому випадку там є лише кілька малюнків з персонажами, написаними тут і там. Старшокласники вже не настільки юні, щоб захопитися навчанням лише через це.

У якийсь момент діти повинні навчитися або отримувати задоволення від навчання, або навчитися займатися тим, що їм не подобається. І багато хто погодиться, що тих, хто отримує задоволення від навчання, переважна меншість.

Звичка, а не задоволення - ось що, зрештою, змушує людей вчитися.

Тож як можна продовжувати робити те, що вам не подобається? Відповідь полягає в тому, щоб зробити це звичкою. Такі речі, як прийняття ванни або чищення зубів, не приносять задоволення і не захоплюють, але якщо ви їх не зробите, ви будете почуватися погано. Ключ до безперервності полягає в тому, щоб поставити навчання в ту ж саму категорію.

Шахрайство заради розваги - це тимчасове рішення. Якщо ви хочете суттєво змінити своє ставлення до навчання, вам потрібно зробити його звичкою.

Одна з головних навичок, яку ви можете набути з Кумоном, - це саме формування такої звички. Кожен, хто займався Кумоном, накопичував домашні завдання і з великими труднощами намагався надолужити те, що накопичилося. Оскільки вони відчували біль, якщо не продовжувати, вони, природно, виробляють звичку.

Розвиток звички вчитися - це, можливо, більше, ніж просто базові академічні навички, це те, що буде живити життя вашої дитини в майбутньому.

Не панікуйте, з часом вона навчиться, тому важливо "продовжувати без поспіху".

Основна передумова полягає в тому, що Кумон не має справи з такою великою кількістю складних завдань, які можна вирішити тільки в Кумоні. Особливо в арифметиці, основна увага приділяється міцному засвоєнню основ, які учні вивчатимуть у школі, коли прийде час.

Тому немає жодної причини, чому вам потрібно просуватися з Кумоном прямо зараз. Навантаження, пов'язане з Кумоном, є невід'ємною частиною формування навичок навчання, але не потрібно соромитися сповільнювати темп, якщо він стає нестерпним.

Найгірше, що ви можете зробити - це кинути навчання на півдорозі. Якщо ви кинете, навчальні навички, які ви розвивали, будуть обнулені, і перевага, яку ви отримали від Кумона, з часом зникне. У будь-якому випадку, вашим першочерговим завданням має бути продовження навчання, незалежно від того, в якій формі воно відбувається.

Три причини, чому діти не люблять Кумон

Для цього вам слід у будь-якому випадку зменшити навантаження на дитину.

З самого початку мало кому з дітей не сподобаються 10 хвилин на день, присвячені навчанню друкованим шрифтам. Це тому, що для дітей немає суттєвої різниці між іншими іграми та навчанням. Якщо дитині зараз не подобається кумон, то це має бути наслідком того, що вона зрозуміла, що кумон - це те, що їй не подобається з певних причин. Три основні причини наведені нижче, тож вживайте відповідних заходів.

Проблеми стали складнішими і забирають більше часу.

Якщо завдання стають складнішими, виконання домашнього завдання займе більше часу. Якщо час навчання збільшується до 30 хвилин або години, природно, що дитина не зможе сконцентруватися.

У такому випадку візьміть на себе ініціативу зменшити навантаження на дитину. Незалежно від того, чи буде це одна або дві роздруківки, які вона може виконати, сам факт того, що вона знаходиться за своїм столом, вже є великою перевагою. Покажіть дитині словом і ділом, що роботи навіть над кількома сторінками достатньо. Домовтеся з учителем про зменшення обсягу домашнього завдання, а якщо він не йде на поступки, подумайте про зміну класу.

Хоче більше інших ігор

Існує велика ймовірність того, що ваша дитина хоче погратися з чимось іншим, окрім домашнього завдання. Чим старшими стають діти, тим більше вони граються і тим частіше повертаються додому з веселими розвагами на свіжому повітрі. Якщо їм дозволяється виконувати лише друковану роботу, коли вони приходять додому, вони можуть захотіти зайнятися чимось більш веселим.

Реагуйте на бажання вашої дитини грати якомога більше. Особливо якщо це хлопчики, у них може бути багато енергії. Якщо вони можуть вивільнити свою енергію через фізичну гру, прийде час, коли вони будуть більш зацікавлені у використанні свого мозку. Навіть якщо йому вже не подобається кумон, почніть з малювання та пазлів.

Якщо батьки не можуть впоратися з потужною натурою своєї дитини, зверніться за допомогою до партнера або батьків. Особливо, якщо ви мама, ваш чоловік може мати більше навичок у розважанні дітей, ніж ви думаєте.

Не так добре з вчителями.

Вчителі теж люди. Якщо кумон проходить добре, від дитини будуть очікувати хороших результатів, а якщо вона не демонструє мотивації, вони будуть розчаровані. Вони також можуть хотіти бачити в класі учнів з високим рівнем успішності. Вам не потрібен вчитель, який не має позитивного впливу на вашу дитину, але було б нереалістично думати, що кожен вчитель у більш ніж 15 000 класів по всій країні є ідеальним вчителем.

Батьки самі повинні знати, що є й інші класи. Не давайте дитині зрозуміти, що вона не може звідси втекти, як би сильно вона це не ненавиділа. Поспостерігайте, чи не включає нелюбов вашої дитини до Кумону відчуття, що вона не любить вчителів більше, ніж навчання.

Не тільки в навчанні люди з однаковими здібностями можуть демонструвати абсолютно різні результати в різних умовах, навіть якщо вони виконують одну й ту саму роботу. Відповідальність за забезпечення відповідного середовища лежить на батьках, коли їхні діти ще маленькі.

Перейшовши до останнього матеріалу, ви зможете присвятити свій час "справді важливим речам" вашої молодості.

Якщо ви продовжуєте займатися з Кумоном, нерідко навчання просувається далі, ніж очікують батьки. Зі збільшенням рівня складності навантаження на дитину поступово зростає, і вона може зненавидіти Кумон.

Чим сильніша неприязнь, тим важче буде відновити мотивацію. Перш за все, помітьте зміну почуттів дитини на якомога більш ранній стадії і вживіть заходів відповідно до причини.

Звичайно, кинути курити без жодного тиску - це теж варіант, але більша частина користі від кумону - це безперервність. Батьки повинні шукати способи продовжити прийом Кумону, навіть якщо це буде відбуватися повільніше.

Якщо ви можете продовжувати навчання, ви зможете вивчити основи англійської, математики та японської мови на ранній стадії. Саме в середній та старшій школі діти по-справжньому починають займатися. Випереджувальне навчання та навчальні звички дадуть дітям свободу дій, щоб присвятити свою юність чомусь і вивчити те, що дійсно важливо.

QooQ