Досягаємо Кумон Японська 6а! Ви можете побачити зображення матеріалу і те, на що ми звернули увагу при роботі над ним.

2023-05-14

Японська (мова)

t f B! P L

Я був учнем у Кумоні. Я відвідував Кумон з п'ятого класу початкової школи до середини середньої школи і покинув школу в середині J (молодша середня школа) з японської мови та математики і в середині G (середня середня школа) з англійської мови.

У той час як японська мова та математика стали великою перевагою для моїх вступних іспитів до університету та на все моє життя, англійська мова була абсолютно невмотивованою, і я не відчував, що вона має якийсь вплив на моє життя. Я також відчуваю, що якби я міг досягти більшого прогресу в японській мові та математиці, це мало б великий ефект.

Коли ми говорили про те, що наша дитина відвідує Кумон, ми думали, чи зможемо ми мати більший вплив на неї. Моїй дитині скоро буде три роки. Я думала, що у нього можуть бути інші проблеми, ніж у мене, яка пішла в п'ятий клас. І насправді, здавалося, були перешкоди для продовження навчання в "Кумоні" ще до того, як я почала.

Цього разу, спираючись на власний досвід роботи з Кумоном, я розробила стратегію, яка допоможе моїй дитині продовжити заняття з Кумоном.

Система Кумон

Основні предмети, з якими займається Кумон - це японська мова, математика та англійська. У ранньому дитинстві додається матеріал з письма "Дзюн-Дзюн", а також є деякі класи, які пропонують також французьку та німецьку мови.

У середній школі навчальний рік зазвичай побудований таким чином, що "одна літера алфавіту просуває на один клас". Коли я навчався в початковій школі, одним з обґрунтувань було те, що якщо до шостого класу ти пройшов матеріал "I", що дорівнювало третьому року середньої школи, то тебе зараховували до "I-ліги". Тепер, здається, якщо ти пройшов матеріал J, ти можеш зареєструватися в чомусь, що називається "J-друзі".

А якщо ви складете матеріал Q з математики та матеріал O з англійської та японської мов, то ви "завершили останній матеріал". Потім є університетський курс навчання з гуманітарних наук, але останній матеріал можна розглядати як посібник.

Кожна абетка містить 200 (близько 400) роздруківок. Коли класний керівник відчуває, що учні засвоїли зміст кожної роздруківки, він може переходити до наступного матеріалу.

Особливості Кумону

Існує кілька особливостей навчання за допомогою Кумона, і наступні чотири з них слід розуміти.

Навчальні матеріали Кумона розроблені таким чином, щоб студенти могли вчитися заздалегідь, починаючи з "легких тем", а потім з "повторювальних вправ" [математика та арифметика] Цифри та речення не розглядаються в Кумоні [японською та англійською мовами] Основна увага приділяється розумінню прочитаного, з невеликим акцентом на кандзі, англійській лексиці та англійській граматиці.

1. матеріал відпрацьовується шляхом повторення, починаючи з легких частин.

У Кумоні основи вивчаються поглиблено. Будь то просте додавання чи множення, одне і те ж коло завдань ретельно повторюється до тих пір, поки ви не зможете розв'язувати їх легко і без помилок. Зазвичай, якщо ви робите одну-дві помилки або витрачаєте на це багато часу, вважається, що ви це зробили. Мета - не "вміти розв'язати", а "розв'язати з легкістю", тому з точки зору батьків це виглядає так, ніби вони повторюють легші частини роботи, ніж очікувалося.

(2) Вміти вчитися заздалегідь

Кумон не дивиться на поточний навчальний рік, а скоріше на те, скільки здібностей набула дитина. Тому, якщо дитина добре прогресує, вона може вивчати матеріал, який значно випереджає рівень її класу. Тому, в залежності від ентузіазму дитини, вона може розвинути навички, що виходять за межі уяви, тоді як багато батьків порівнюють своїх дітей з тими, кого можна назвати геніями, і відчувають нетерпіння і заздрість.

3[Арифметика/математика] У Кумоні не враховуються цифри та речення

У Кумоні не розглядаються цифри та речення. З цієї причини деякі предмети, що викладаються в початковій та середній школі, не розглядаються в Кумоні. З іншого боку, теми, що вивчаються в старшій школі, охоплюються.

4 [Японська/англійська] Основна увага приділяється розумінню прочитаного, а не кандзі, англійській лексиці та англійській граматиці.

Курси англійської та японської мов від Kumon зосереджені на розумінні прочитаного, а не на кандзі, англійській лексиці та англійській граматиці. Кінцевою метою курсів англійської та японської мови в Кумон, ймовірно, є надання студентам можливості ознайомитися з розумінням довгих текстів і з відомими книгами. З цієї причини легко набути вміння читати довгі уривки в кінці тесту, в той час як на початку складно набути вміння вирішувати проблеми з кандзі та граматикою.

Три моменти, на яких студенти, як правило, відмовляються від кумону.

У цій сфері витрати в широкому сенсі більш-менш здійснюються, якщо ви даєте уроки своїй дитині. І є лише кілька процесів, де ви "ніколи не зможете оплатити" ці витрати, і в більшості випадків вони будуть такими, які ви зможете оплатити, якщо будете наполегливо працювати.

Отже, коли ви втратите причину наполегливо працювати, настане час відмовитися від репетиторства. Існує три випадки, коли ви, швидше за все, втратите бажання старанно працювати в Кумон

Раннє дитинство - хіба ви не можете робити так багато речей вдома? Четвертий рік у початковій школі - кумон не може впоратися зі вступним іспитом до середньої школи Після вступу до середньої школи - я не можу дозволити собі займатися кумоном.

1. раннє дитинство - Не можеш впоратися з цим вдома?

Це питання виникає з характеристики Кумона: "Матеріали Кумона використовуються для повторення вправ, починаючи з найпростіших частин".

У Кумоні навчання починається з того місця, де ви відчуваєте, що "все ще можете це зробити". Це тому, що рівень "я можу це зробити" в Кумоні значно вищий за стандартний. Тож не тільки початкова точка є легкою, але навіть через півроку чи рік дитина все ще нескінченно займається з матеріалом, який здається легким з точки зору батьків.

Крім того, змусити дитину робити роздруківки - досить складне завдання. Якщо дитина маленька, батькам доручають виконувати матеріал разом з дитиною, і в Кумоні є щоденні домашні завдання. Коли ви проходите через цю важку роботу, ви починаєте задаватися питанням, чи є сенс проходити через всі ці труднощі, щоб змусити їх робити такі прості речі.

Наприклад, японською мовою ви можете прочитати разом з дитиною назви тварин і транспортних засобів, написані на роздруківках. На математиці спробуйте разом порахувати тварин і транспортні засоби. Якщо це раннє дитинство, є матеріали для письма, тож проведіть лінію зверху вниз. Навіть якщо дитина не робить нічого дивного для свого віку, зрозуміло, що батьки можуть відчувати втому і дивуватися, чому вона це робить.

В результаті вони відмовляються від кумону. Це досить поширена схема.

2. четвертий клас - Кумон не може скласти вступний іспит до молодшої школи

Ця проблема випливає з таких характеристик Кумона, як "Кумон не має справи з цифрами і реченнями" і "Кумон зосереджується на розумінні прочитаного і не приділяє багато уваги кандзі, англійській лексиці та англійській граматиці".

Загалом, здається, що Кумон був розроблений з думкою про вступні іспити до університету або післяуніверситетське навчання. З математики та арифметики пропущені деякі уроки початкової та молодшої середньої школи, але охоплений весь курс середньої школи, а з японської та англійської мови в кінцевому підсумку вимагається лише вміння читати документи. Отже, хоча вони можуть дати вам базові навички, необхідні в університеті, вони не зможуть впоратися зі вступними іспитами в середній школі.

Тому для того, щоб скласти вступні іспити до старшої школи, вам потрібно відвідувати окрему школу для вступних іспитів до старшої школи, окрему від Кумон. Однак кількість самостійних занять та успішність у Кумон безпосередньо пов'язані, а кількість домашніх завдань у школі для підготовки до вступних іспитів до старшої школи, ймовірно, не вистачить навіть для однієї руки, щоб встигнути. Як наслідок, вони відмовляються від кумону і зосереджуються на вступних іспитах до старшої школи. Я думаю, що це одна із закономірностей.

Крім того, сім'ї, які розуміють цю тенденцію з самого початку, також закінчують "Матеріали F (еквівалент 6 класу) до 3 класу" і переходять до підготовчих шкіл до вступних іспитів до старшої школи до 4 класу. Превентивне навчання - це ще одна особливість Кумон, і це перевага мати високі базові навички з математики та розуміння прочитаного до того часу, коли ви вступаєте до групи підготовки до вступних іспитів до середньої школи. Це розумний спосіб мислення.

3. після вступу до середньої школи - немає місця для кумону

Потім є після вступу до середньої школи. Я зайнятий шкільними справами і не можу дозволити собі займатися Кумоном. Це причина, чому я відмовився від кумону.

У середній школі клубна діяльність починається по-справжньому. Тести також називаються "регулярними тестами" і "фіналами", і багато хто готується до них більш ретельно, ніж у початковій школі. Відносини також стають складнішими, і важко уявити, що старша школа була б легшою, якби ви не складали вступні іспити до старшої школи.

Вони недостатньо дорослі, щоб слухати батьків, і стають більш емоційно нестабільними. У такому випадку від учня знадобилася б велика мотивація, щоб продовжити навчання в Кумоні.

Однак, основна аудиторія учнів Кумону - це учні початкових класів. Це може залежати від класу, але є мало можливостей бачити учнів від молодшого шкільного віку і вище. Додайте до цього почуття сорому, і стає ще важче підтримувати мотивацію.

Перші два випадки кидання навчання базуються на рішенні батьків, але це, швидше за все, базується на власному рішенні учня.

За яких умов легше продовжити навчання в Кумоні?

Виходячи з цього "коли я повинен вийти з Кумону", яку позицію ви, як батьки, повинні зайняти?

Першим кроком буде розуміння особливостей Кумону. Особливо в ранньому дитинстві. Ознайомившись з концепцією кумону, щоб досконально зрозуміти його основи, ви зможете зменшити відчуття дискомфорту, яке, ймовірно, відчуватимете в перші роки життя. У мене склалося враження, що діти, які почали займатися кумоном у ранньому дитинстві і продовжили в початковій школі, швидко прогресують у навчанні. Різниця між успіхом і невдачею полягає в тому, чи вважаєте ви, що докладені зусилля того варті, чи ні.

Крім того, важливим питанням є ставлення до вступних іспитів до старшої школи. Дійсно, нелегко почути, що дитина закінчила останні матеріали Кумону в 3 або 4 класі. Також було б важко припинити використання Кумону під час вступних іспитів до середньої школи і відновити його в старших класах з вищезазначених причин. Роль, яку може відігравати Кумон, суттєво змінюється залежно від того, чи складуть учні вступний іспит до старшої школи, чи ні. Важливо поділитися цим розумінням зі своїм партнером і дітьми.

Продовження кумону в старшій школі стане складнішим. Навіть якщо кумон можна продовжувати протягом першого року навчання у старшій школі, дітям доведеться складати вступні іспити до старших класів, а також ставати основними учасниками клубних заходів. Для того, щоб продовжувати, вони повинні мати сильну мотивацію для продовження кумону.

А мотивують дітей результати, яких вони досягають. У крайньому випадку, якщо дитині залишилося вивчити лише одну абетку до вступу до школи, вона, швидше за все, буде мотивована зробити все можливе, щоб закінчити її. Щоб дитина так думала, їй потрібно досягти прогресу в Кумоні. Я думаю, що ключ до безперервності навчання полягає в тому, що ви наполегливо працюєте в Кумоні.

Яку стратегію ви повинні мати на увазі?

У моїй родині ми плануємо не складати вступні іспити до середньої школи. Отже, ми можемо розглядати Кумон як основний напрямок навчання, а не як додаток.

І середня школа, яку він відвідуватиме, ймовірно, буде зосереджена на його навчанні. Якщо в школі буде багато домашніх завдань, поступово стане складніше продовжувати займатися кумоном, навіть якщо заняття в клубі будуть несерйозними.

Ось чому прогрес так важливий. Так само, як спорт та ігри стають цікавішими, якщо ви виграєте, так і кумон стане цікавішим, якщо ви зможете досягти значного прогресу.

Метою має бути "завершення останнього матеріалу в початковій школі". Це одна з цілей.

Це мета, пов'язана із зусиллями. Насправді, вам не обов'язково просуватися до останнього матеріалу, але в ідеалі ви повинні просуватися до того моменту, коли ви зможете побачити кінець матеріалу в цей момент. Навіть якщо кінця не видно, якщо дитина відчуває, що Кумон має позитивний ефект, вона, швидше за все, захоче продовжити заняття після переходу в середню школу.

А для того, щоб рухатися вперед з Кумоном, їм корисно почати вчитися рано і щоб Кумон був присутній у їхньому житті з раннього віку. Якщо ви розумієте це, то їм буде легше знайти сенс у вивченні Кумон в ранньому віці.

Чому ви хочете, щоб вони продовжували займатися Кумоном до такої міри?

Це через користь, яку я отримав від кумону.

Я вивчав японську мову та математику з 5-го класу, а англійську з 1-го класу. Я думаю, що це пізній вік, щоб починати вивчати Кумон, і це не є тривалим періодом часу.

Однак активи, які я здобув за цей період, незмірні. Спочатку я була людиною, яка "досить швидко рахує, але при цьому робить багато необережних помилок", але з Кумоном я стала "досить швидкою і майже безпомилковою". Японською мовою я любив романи, але коли прочитав "Структуру Амае" в матеріалах Кумона, я захопився критичною літературою і зміг розширити свій читацький світ. Перш за все, звичка до самоосвіти та усвідомлення переваг, які можна отримати, вивчаючи основи, мали великий вплив на моє подальше життя.

Ці здібності відносяться до тих, які важко тренувати спеціально, але їх можна набути завдяки Кумону. Я намагаюся придумати способи продовжити Кумон, щоб мої діти також могли отримати від мене ці великі переваги, які, я вірю, сприятимуть їхньому життю.

Висновок.

У цій статті я писав про наше ставлення до Кумону вдома. Після того, як я зробив гарний огляд Кумону і його особливостей, я перерахував витрати на Кумон і причини, через які мені довелося б від нього відмовитися, а потім вказав на мету, яку я вважаю для продовження Кумону, - "завершення останнього матеріалу в початковій школі". Це мета, до якої треба прагнути, а не мета, якої треба досягти, і це лише дорожня карта до цієї мети, але я вважаю, що вона не є неправильною як напрямок, до якого треба прагнути.

Я сподіваюся, що вони будуть насолоджуватися Кумоном, оскільки ми будемо працювати разом відтепер.

QooQ